«Найбільша розкіш – це розкіш людського спілкування» ©

Найбільша спільнота Тернополя в соціальних мережах

Авторизація

Авторизуйтеся

У Тернополі зберігаються 100-річні марки УНР, надруковані в Австрії (фото)

У фондовій збірці Тернопільського обласного краєзнавчого музею у відділі “Філателія” зберігається повна “віденська” серія марок – 14 поштових мініатюр.

Цю унікальну колекцію у дар музеєві передав Петро Телев’як, уродженець Збаражчини, який свого часу емігрував до Лондона.

Як повідомляє завідувачка сектору музею Лариса Лучків, ця серія марок 1920 року, виготовлена у Відні на замовлення уряду УНР, пише Терен

– У зв’язку з політичними подіями, які відбулися на території України, ці, сьогодні раритетні, марки номіналом від 1 до 200 гривень у поштовий обіг так і не надійшли, адже український уряд перебував в екзилі. Надалі марки “віденської” серії використовувалися емігрантськими організаціями для виготовлення різного роду надпечаток, а також з агітаційною метою, – йдеться у дописі.

Також повідомляється, що за дорученням Директорії УНР загальне оформлення серії та малюнки шести марок державної пошти створив український художник, жертва сталінського терору – Микола Івасюк (уродженець Буковини, розстріляний НКВС у 1937 році у Биківні, у 1980 році був посмертно реабілітований).

Проекти інших марок виконали митці Військового Географічного Інституту у Відні на основі зразків, що надало Міністерство Пошт УНР.

Серед колекціонерів ці друковані відбитки мають значну художню та історичну цінність, вони посіли особливе місце в історії української філателії та українського образотворчого мистецтва, відзначаються національною спрямованістю та інформативністю. Хоч офіційного поштового статусу та відповідно – філателістичного вони не мали.

Усі 14 марок- мініатюрна енциклопедія нашої країни того часу.

Українські поштові марки, ці невеличкі прямокутники паперу, направду мають інтерес трохи більший, ніж тільки філателістичний. У них знайшли відображення особливі моменти непростої, героїчної, а часом і трагічної нашої історії.

Від Тарнополя до Тернополя
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі