«Знахідки» хірурга: тернопільські медики розповіли, що довелося виймати зі шлунків маленьких тернополян
Про знахідки розповіли у КНП “Тернопільська обласна дитяча клінічна лікарня” ТОР.
Найнебезпечнішим стороннім тілом у шлунку дитини виявились магнітні кульки, які якраз через загрозу ковтання було знято з полиць магазинів і певний час ці горе-іграшки були під забороною. Магнітні кульки «Неокуб» проковтнула 8-річна дівчинка.
Шпильку витягнули у 3-річної дитини. А хлопчик-чотирирічка ковтнув елемент застібки.
Нагадаємо, що стороннє тіло в стравоході може викликати слинотечу, біль за грудиною, неможливість ковтнути навіть рідину. В шлунку чи кишківнику перебування таких предметів як правило, безсимптомне. При вдиханні стороннього тіла в дихальні шляхи можливе утруднене дихання, кашель. Інколи таких дітей безуспішно довго лікують від бронхіту.
Як вберегти дитину від ковтання сторонніх предметів?
Звертайте увагу на вікові обмеження — не давайте маленьким дітям ті іграшки, які не передбачені для їхнього віку. Іграшки для дітей старшого віку можуть містити дрібні деталі.
Не залишайте дрібні речі у зоні доступності дитини. Зберігайте гроші в гаманцях, батарейки у шухлядах, а прикраси у шкатулках. Все це не менш важливо, ніж постійно прибирати вдома і ховати від дітей ліки.
Не використовуйте предмети побуту (пульт від телевізора, годинники, електронні ваги, тощо) для забавки чи відволікання дітей.
Якщо діти зовсім маленькі, постарайтесь не купувати додому нічого, що має маленькі магніти та іграшки, для роботи яких потрібні маленькі батарейки.
Якщо маєте кількох дітей, спробуйте пояснити старшим, які предмети небезпечно давати малюкам. Запропонуйте відразу ховати такі речі.
Бережіть своїх дітей та залишайтеся здоровими!