«Найбільша розкіш – це розкіш людського спілкування» ©

Найбільша спільнота Тернополя в соціальних мережах

Авторизація

Авторизуйтеся

"Зігнали" нас з різних дитсадочків Тернополя і змусили чекати годинами", - працівники ДНЗ про умови проходження тестів на COVID-19

У Тернополі триває масове тестування працівників дитячих садочків. Втім, умови, в яких доводиться проходити дослідження, відверто насторожуть.

Про це журналістам сайту «Тернополяни» повідомила одна з вихователів місцевого дитсадка. Пані Анна розповідає, що навіть абсолютно здоровій людині, яка перебуває в черзі на тестування в коридорі, де є скупчення більше сотні інших працівників дитсадків, можна легко заразитися, пише сайт Тернополяни

— Ситуація була наступна: працівникам кількох ДНЗ сказати прийти на одну і ту ж годину (усім) на проходження тесту. За цей час люди спілкувались між собою (нехай і в масках), про ніяку дистанцію і мови не може бути — бо там просто немає стільки місця, щоб усі вільно стояли у двох метрах один від одного. Отож, комусь своєї черги довелось чекати і три години, у цей час перебуваючи у безпосередньому контакті з іншими людьми у коридорі. Але ж ніхто не знав на той момент «хто і чим дихає». Та вже через годину-другу стало відомо, що серед нас було відразу декілька людей, у яких експрес-тести показали позитивний результат, — говорить пані Анна.

За її словами, такі умови є просто неприйнятними, адже підхопити недугу, яка передається повітряно-крапельним шляхом від людини до людини за цей час могли десятки людей. Або, що ще гірше — вийти потім на роботу і заразити вихованців дитсадків та інших працівників.

— Можна було створити більш «людяні» умови — або призначити кожному годину і запускати по одному, або зробити тестування у кожному ДНЗ з дотриманням дистанцій, а не «зганяти» працівників різних дитсадків в невеличке закрите приміщення і змушувати чекати по декілька годин спочатку на тест, а потім на результат, — додає вона.

На щастя, як вже писав сайт «Тернополяни», серед 35-ти працівників садочків, які мали позитивний тест на коронавірус під час експрес-тестування, наступні дослідження за допомогою ПЛР-систем не підтвердили жодного випадку інфікування COVID-19.

І, все ж, можливо варто подбати не лише про безпеку медиків, які проводять тестування у захисних костюмах, але й про безпеку тих, кому роблять тести? В іншому випадку можемо мати новий спалах хвороби, яка не шкодує ні людей старшого покоління, ані маленьких дітей…

 

Від Тарнополя до Тернополя
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі