«Найбільша розкіш – це розкіш людського спілкування» ©

Найбільша спільнота Тернополя в соціальних мережах

Авторизація

Авторизуйтеся

Житель Тернопільщини власноруч змайстрував літак – польоти здійснює над рідним селом (відео)

Від експериментів з гусячими крилами до власноруч змайстрованого літака – житель Тернопільщини здійснив свою дитячу мрію.

Житель Тернопільщини Іван Соловей з 3-річного віку полюбляє експериментувати з технікою. Сьогодні він – викладач, кандидат технічних наук, повідомляє 24 канал.

У школі Іван Соловей змайстрував планер з дошок, але той виявився заважким для польоту. Після завершення навчання в університеті вирішив, все ж таки, здійснити давню мрію.

Креслення за зразками німецького літака

Грошей на літак не було, тож мешканець Тернопільщини почав його робити сам. А злітну смугу облаштував на покошеному пасовищі.

"Я працював майже 5 років. Усе це разом обійшлося до 5 тисяч доларів, десь так", – розповів Іван Соловей.

У роботі винахідник опирався на креслення німецького літака, підбирав різні запчастини, дещо виготовляв сам. Наприклад, двотактний мотор чоловік купив, а гвинт для нього зробили переселенці з Луганська.

Літак важить 220 кілограмів. Може розвивати швидкість до 100 кілометрів на годину та піднятися на висоту до 2 кілометрів.

Дружина підтримує ідеї винахідника

Захоплення чоловіка підтримує його дружина Ірина Соловей. Вона зазначила, що є чимало людей, які бояться літати, однак, якщо людина не літає – вона не живе.

«Треба дати людині можливість розвиватися, жити й робити щось для себе, щоб почуватися щасливою», – наголосила Ірина Соловей.

Ірина називає витвір чоловіка "наша пташка". Літальний апарат розрахований на 2 осіб, чоловік уже брав її на борт.

"Чоловік мене буквально прокатав над своїм селом. Ми подивилися на знайомі терени, свою хату, його школу, церкву…", – розповіла Ірина Соловей.

За словами жінки, під час польоту людину опановують зовсім інші відчуття. Мовляв, підіймаєшся над власними проблемами та "переключаєшся з сірості".

Іван Соловей планує модернізувати свій витвір, щоб він споживав менше пального. Чоловік хоче, щоб держава звернула увагу на творців саморобних літальних апаратів та використала такі винаходи для розвитку галузі й виходу на світовий ринок.

Детальніше про літак власноруч створений літак у сюжеті 24 каналу:


 

Від Тарнополя до Тернополя
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі