Жахливі факти про дітей, які стали жертвами торгівлі
За оцінками Центру безпеки людини, до торгівлі людьми щорічно включають близько 4 млн. осіб, а загальнорічний дохід від цього незаконного бізнесу становить до 9 млрд. доларів. Цікаво, що, за даними ООН, кожен п’ятий постраждалий – дитина, пише сайт "Тернополяни".
— Дітям, що стали жертвами торгівлі, фахівці приписують певні ознаки: вони часто виглядають заляканими, виснаженими через недостатнє харчування; перебувають на вулиці чи у транспорті без дорослих; мають одяг, який не відповідає їхнім потребам. Таким діткам притаманні почуття власної неповноцінності, пригніченості, образи, суїцидальні наміри, почуття провини, жорстокість, замкнутість. Звернути увагу саме на таких дітей – вимога всіх людей, які працюють з дітьми. Тому що ці особистості повинні знати про свої права, потребують медичної, соціальної, психологічної допомоги, тимчасового розміщення, відшкодування моральної, матеріальної шкоди та встановлення статусу особи, постраждалої від торгівлі людьми, — розповіла у Тернопільському прес-клубі тренерка.
За словами Оксани Шлюсар, у 2017 році представництвом міжнародної еміграції в Україні було надано реінтеграційну допомогу 1256-ти особам, які постраждали від торгівлі людьми. Серед цього числа людей – лише 34 дитини. Тільки якщо порівняти ці цифри з показником постраждалих від торгівлі людьми за 2016 рік, то кількість жертв зросла майже втричі. Якщо ж співвідносити показники загальної кількості жертв, то вони є доволі низькими, а для неповнолітніх об’єктів наслідки торгівлі є вкрай руйнівними.
— Низький коефіцієнт постраждалих серед дітей пов'язаний із багатьма факторами: недосконале розмежування функцій, необізнаність з боку представників організацій, брак відомчих інструкцій з чіткими критеріями, низький рівень інформування про проблему загалом. Та, завдяки проекту «Розбудова спроможності служб у справах дітей…», ми намагаємося частково долати перелічені проблеми. В рамках проекту було проведено навчання для працівників: служб у справах дітей, соціальних служб, соціальних територіальних громад. На одно-дводенних семінарах, тренінгах ми навчали учасників, як виявляти, реабілітувати постраждалих дітей, як надавати їм допомогу, працювати з ними. До проведення навчань було залучено 98 осіб, також проводилися виїзди працівників по всій території області, — поділилася пані Оксана.
Жінка зауважила, що просвітницькі заходи відбувалися не тільки в тернопільських, але й обласних дитзакладах. В містах, містечках, селах фахівці спілкувалися з вихователями, директорами та іншими людьми, які працюють з дітьми, що належать до категорії ризику.