«Найбільша розкіш – це розкіш людського спілкування» ©

Найбільша спільнота Тернополя в соціальних мережах

Авторизація

Авторизуйтеся

Зеленський обурився великою кількістю заброньованих — процедуру поставили на паузу

Уряд до 15 листопада 2024 року вирішив призупинити дію критеріїв та положень щодо визначення критично важливих підприємств і організацій. Президент Володимир Зеленський обурився через кількість тих, хто має бронювання.

Про це повідомили «Економічна правда» та Page, які отримали у своє розпорядження  рішення уряду за підсумками наради. 

«Президент був на нараді. Обурювався, що забронювали 1,5 мільйона», — пояснив співрозмовник ЕП причину ухвалення рішення.

У документі вказано, що до 15 листопада планують провести аудит рішень про визначення критично важливих підприємств та організацій. А Міністерство економіки має проаналізувати результати й до 20 листопада поінформувати Кабінет Міністрів.

Окрім того, Мінекономіки та Міноборони мають підготувати та презентувати уряду проєкт рішення у якому, зокрема, передбачені:

порядок перевірки обґрунтованості бронювання військовозобов'язаних;
скасування відстрочки від призову на військову службу в разі виявлення необґрунтованих випадків бронювання.
Більше про бронювання від призову

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль у березні цього року заявляв, що уряд працює над оновленою системою бронювання. Він розповідав, що вона стосуватиметься підприємств, які наповнюють бюджет країни своїми податками.

Водночас прем’єр також доручав міністерствам внести оновлену постанову про бронювання, яка б забезпечила справедливе надання відстрочки від мобілізації.

Окрім того, у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №11331, який визначає умови так званого економічного бронювання.

Згідно з ним, підприємці та компанії мають сплатити підвищений військовий збір розміром 20 тисяч гривень за кожного свого працівника, якого хочуть забронювати. Кому саме слід надати «бронь», вирішуватиме сам бізнес, визначаючи, хто є найбільш критичним для його роботи.

За словами одного з ініціаторів законопроєкту Вадима Галайчука, завдяки так званому економічному бронюванню Україна зможе профінансувати додаткову мобілізацію близько пів мільйона людей.

Згодом до парламенту також подали альтернативні законопроєкти, що передбачають інші моделі економічного бронювання — № 11331-1 та № 11331-2.

Зазначимо, що нині заброньовані по 90% особового складу ДСНС та Нацполіції, а підприємствам оборонно-промислового комплексу та енергетики дозволили забронювати до 100% працівників.

Від Тарнополя до Тернополя
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі