«Найбільша розкіш – це розкіш людського спілкування» ©

Найбільша спільнота Тернополя в соціальних мережах

Авторизація

Авторизуйтеся

Заснував сімейну майстерню дронів та допомагає ЗСУ: історія 21-річного тернополянина

Знайомтесь, це тернопільський студент Степан Зазуляк. У свої 21 хлопець об’єднав рідних, друзів та організував виробництво FPV-дронів для фронту.

Вже кілька місяців команда з шести людей збирає безпілотники, контактує з військовими та працює над удосконаленням своїх виробів
 

Графік Степана Зазуляка розписаний погодинно, адже хлопець здобуває дві вищі освіти, має улюблені хобі та ще й опікується майстернею зі складання дронів. Часу не завжди вистачає, але поспілкуватися з журналістами «20 хвилин» тернополянин погодився.

Ідея з’явилася на Святвечір

Технікою та сучасники технологіями тернополянин захоплюється ще з дитинства. А ось з дронами ближче познайомився у 2017 році, коли перший подарували на день народження. Зі слів Степана Зазуляка, він вправно керував «птахою», знімаючи відео різних сіл та домашніх заходів.

— Мені було цікаво зрозуміти, як дрон літає, яка в ньому програма, як правильно керувати. Цей процес настільки мене захопив, що у 14 років склав свій перший аматорський FPV-дрон для трюків. Сім років тому це було складніше зробити, адже не знав, де можна придбати додаткові деталі, як його правильно складати. Та, нічого, все вийшло добре, — згадує тернополянин.

 

Саме про цю першу «пташку» і згадали рідні Степана Зазуляка, коли сиділи за столом на Святвечір у 2023 році. Розуміючи, наскільки наразі важливі дрони у боротьбі з росіянами, запропонували хлопцю повернутися до хобі. Тоді Степан замовив запчастини для трьох пробних моделей, склав їх вдома і передав знайомим військовим на Авдіївський напрямок

— Я зібрав дрони і передав хлопцям на фронт. Вони вже встановили програмне налаштування і тестували їх. За кілька днів повідомили, що користуватися ними цілком можливо, але треба виправити кілька моментів і одразу встановлювати відповідні програми, щоб військові не витрачали на це час, — розповідає пан Степан. — Згодом замовив запчастини ще на 10 дронів і так крок за кроком почала формуватися наша майстерня.

 

 

Долучились рідні та друзі

Збирати 10 дронів самотужки – тривалий процес. Тож, тернополянин Степан вирішив долучити до доброї справи своїх рідних та друзів. Так, вдалося сформувати команду з шести людей, які збирають «птахів» постійно.

— Навчив їх різних процесів, розповів про всі нюанси справи. Знайшов приміщення, де можна працювати. Так почала роботу наша майстерня. До мене приєдналися брати і сестри моєї дружини, друзі. Також інколи після пар приходять допомагати друзі-студенти. У нас велика і дружня команда. Мене тішить той факт, що вони підтримали цю ідею, що долучаються. Для мене це є важливо, — додає Степан Зазуляк.

Інформація про родинну майстерню швидко поширилася у соціальних мережах. Команда систематично отримує запити як від волонтерів, так і від військових. Пан Степан каже, комплектуючі для дронів – не є дешевими, тож частину «пташок» продають, а частину – віддають безоплатно.

— Ми вже маємо благодійників, які постійно нас підтримують. Також на юридичному факультеті ЗУНУ ми зібрали на 20 FPV-дронів, які передали 110-й окремій механізованій бригаді імені генерал-хорунжого Марка Безручка та Третій штурмовій бригаді ЗСУ. Вдалося домовитися і з підприємцями, щоб встановити скриньки для зборів у продуктових магазинах. Люди можуть, зробивши покупки, віддати решту на допомогу ЗСУ, — говорить хлопець.

 

Для захисників важливий кожен дрон 

Виготовлення дронів – не надскладна справа, зізнається хлопець. Важливо мати елементарні знання з електротехніки та вміти паяти. Більш детальну інформацію можна знайти в інструкції до комплектуючих чи в ютубі. Наразі вони виготовляють кілька різних дронів. Все залежить від комплектуючих та потужностей. Подяка, приємні слова від військових мотивують команду навчатися та робити вироби кращими. 
 

— Найдешевший дрон – 15 500 гривень. Він долає відстань до п’яти кілометрів, може взяти півтори кілограми навантаження. У комплекті є дрон, антена для відеозв’язку, чотири пропелери та батарея. Друга версія – дрон на дев'ять дюймів, який долає відстань до восьми кілометрів і коштує 18 500 гривень. Третя версія за 20 500 гривень – летить до 17 кілометрів, є камера нічного бачення, — детально розповідає пан Степан. — Менші моделі можуть нести до 1,5 кілограма вибухівки, зате летять на більшу відстань – до 10 кілометрів. Їх використовують для атак по живій масі або автомобілях.

 

Щодо комплектуючих, то їх тернополяни закуповують з Китаю, Німеччини, Нідерландів. Якщо треба терміново, то купують в Україні. Разом їм вдалося зібрати вже понад 250 дронів, які допомагають нашим військовим на різних напрямках, зокрема Харківському та Донецькому.

Наразі тернополянин відкрив благодійний збір на дрони для ЗСУ. Залишаємо вам реквізити! Кожна копійчина важлива. Долучайтеся!

Картки: 
4441114453414748 МоноБанк
5221191200588993 ПриватБанк

 

 

Від Тарнополя до Тернополя
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі