«Найбільша розкіш – це розкіш людського спілкування» ©

Найбільша спільнота Тернополя в соціальних мережах

Авторизація

Авторизуйтеся

Замість кави – автівка для ЗСУ: на Тернопільщині започаткували акцію, завдяки якій вже зібрали кошти на 6 авто

У Тернополі триває ініціатива «Моя кава для ЗСУ». Ідея належить гумористичній команді “VIP Тернопіль”. До втілення ініціативи також долучилися «Їжа Файного міста».

Завдяки акції вже вдалося зібрати кошти на 6 автомобілів для Збройних Сил України, пише сорока 

Скільки чашок кави потрібно, аби придбати машину для захисників розповів співорганізатор «Моя кава для ЗСУ» Андрій Турко.

Він каже, задум доволі простий: середня вартість чашки кави – 30 гривень. Тож купуючи напій, виділіть таку ж суму, аби допомогти воїнам.

– Започаткували “VIP Тернопіль”, того ж дня доєдналися ми і долучили інших блогерів, – говорить Андрій Турко. – Великі донати, як правило, разові тому вони нас не цікавлять. Звичайно, якщо людина перекаже на ЗСУ 2 000 або навіть 10 000 це добре. Але наступного дня вона таку ж саму суму не скине. Нас цікавить, аби велика кількість людей скидали невелику суму, однак робили це регулярно.

Саме тому й вирішили провести паралель з кавою, адже її більшість українців п’є щодня.

 Як правило напевно 80% людей п’є каву. Тож ми вирішили аби пожертви на ЗСУ стали ще однією корисною звичкою ми прив’язали її до чашки кави, вартість якої в середньому 30 гривень, – розповідає Андрій Турко. – Донатити можна і більшу суму, ніхто не забороняє. Суть в тому, щоб людина робила це кожного дня, але сумами, які її не будуть обтяжувати. Навіть якщо закидати 30 гривень кожного дня в місяць сума не перевищувати 900-930 гривень. Це круто тим, що можна донатити постійно і сильного стрибка в витратах не буде.

Завдяки кавовим донатам організаторам ініціативи вдалося зібрати кошти вже на 6 автівок для ЗСУ.

Гроші на останній автомобіль зібрали практично за вихідні.

– Гроші на шосту автівку ми зібрали за 3 дні і 3 години – це рекорд. Зараз збираємо на сьому, – каже волонтер. – Серед тих, хто підтримує акцію, велика кількість людей, які працюють на весіллях. Зараз на святкуванні часто роблять конкурс не на хлопчика/дівчинку, а на ЗСУ, тобто всі зібрані кошти йдуть на допомогу. Тож можна сказати, що на авто зібрали за вихідні.

Автівки купують та привозять з-за кордону учасники “VIP Тернопіль”, каже звукорежисер команди та координатор акції Віктор Мотиль.

– За автомобілями їздить наша команда. Днями закордоном купили ще два буси для захисників – це 4 і 5 за рахунком з тих, на які вже зібрано кошти. Перші три авто вже передали захисникам. Шостий автомобіль наразі шукаємо, бо потрібен пікап, але конкретно такий як вони хочуть. Зараз збираємо на сьомий автомобіль, – каже Віктор Мотиль.

Зібрані донати рахують в чашках кави. Зараз до акції планують залучити максимальну кількість людей, які щодня донатимуть для ЗСУ чашку кави.

– Як правило, донатять  2000 – 2500 кав в день. Ми рахуємо отримані гроші кавами. Кава – це 30 гривень, тож зібрану суму ділимо на 30, – говорить Андрій Турко.  Наша ціль зараз – добити 7500 кав в день. Тоді у нас вийде одна автівка для ЗСУ в день. Важливо, щоб це були постійні люди, які щодня скидатимуть кошти. Хтось донатить 50, хтось 30, а хтось 100 гривень. Але цікавить не сума донату, а кількість людей, адже зараз вирішує масовість.

Від Тарнополя до Тернополя
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі