«Найбільша розкіш – це розкіш людського спілкування» ©

Найбільша спільнота Тернополя в соціальних мережах

Авторизація

Авторизуйтеся

Вражаючі традиції святкування Нового року по всьому світу

Новий Рік – одне з найулюбленіших свят не тільки в Україні, але і в інших країнах світу. Незалежно від географічного положення, більшість ритуалів присвячені залученню удачі і благополуччя.

І якщо для нас основними новорічними традиціями є ялинка, запах мандаринів, салат «Олів’є», шампанське і загадування бажань під бій курантів, то жителі інших країн здійснюють перед Новим Роком і під час його настання певні вчинки, які обіцяють різні блага, пише "Блискавка".

Так що ж роблять в різних країнах для залучення здоров’я, удачі, щастя, любові і матеріальних цінностей? Пропонуємо Вашій увазі рейтинг найбільш незвичайних новорічних традицій світу.

Австралія

Почнемо з Австралії, де «люди ходять вниз головою». Всі, хто може рухатися, купатися і пиячити, вибираються ввечері 31 грудня, в розпал південного літа, на природу. Найчастіше атаці гуляк піддаються пляжі.
Якщо до хвиль океану їхати лінь, розбиваються пікніки «на природі», і навколишні кенгуру скачуть геть від димів барбекю. Санта Клаус ходить в червоних плавках від багаття до багаття.

Естонія

Однією з найбільш «гарячих» є зустріч Нового Року в Естонії, оскільки прийнято проводити це свято в сауні. Щоб в Новий Рік увійти чистим і здоровим, необхідно навіть бій курантів слухати в цьому закладі. Втім, не всі звичайно дотримуються цієї традиції, оскільки тоді не було б на вулицях країни натовпів веселих її жителів і не ходили б вони в новорічну ніч один до одного в гості. Втім, подібний захід прийнято повторювати ще і в день літнього сонцестояння. Естонці вірять, що щастя їм принесе сажотрус у високому циліндрі, що тримає в руках знаряддя своєї праці. З цієї самої причини, дітям часто дарують іграшкових сажотрусів, перемазаних сажею.

Данія

Є в Данії традиція при зустрічі Нового року вставати на стілець і стрибати з нього. Вважається, що цією дією жителі встрибують в січень наступного року, відганяючи злих духів. Крім того, це принесе удачу. У той же час данці дотримуються ще однієї новорічної традиції – кидають у двері друзів і сусідів розбитий посуд.
Причому це нікого не дратує, а навпаки, дуже радує. Адже та сім’я, на порозі якої виявиться найбільше розбитих тарілок, чашок і склянок, буде найщасливішою в наступаючому році. Так само це означає що сім’я має більше всіх друзів.

Англія і Шотландія

Англійці і шотландці консервативно дотримуються давньої прикмети «першої ноги», прищепленої ще кельтами 1500 років тому. Мовляв, в новому році щастя і достаток будуть тим, чий поріг в новому році першим переступить молодий симпатичний чоловік, обов’язково брюнет. В його кишенях повинні бути як мінімум гроші, а повний джентльменський набір достатку включає в себе сіль, кам’яне вугілля і окраєць хліба, а краще – фляжку віскі. Таким чином молодим чорноволосим красеням в англійських пасторальних містечках дуже щастить, головне – не переїсти частувань, які чекають в кожному будинку.

Іспанія

Іспанці, а з ними і кубинці, свято дотримуються звичаю з’їдати в новий рік 12 виноградин, по числу місяців.
Чому виноградин, а не смажених поросят? Просто цей звичай ввели в Іспанії на початку минулого століття, як реакцію на переурожай винограду. Кожна ягідка з’їдається з новим ударом новорічних курантів.

Японія

Зустрічаючи Новий рік в Японії, врахуйте, що вночі дзвонять дзвони, причому 108 разів. Удари дзвону позначають один з шести людських пороків: легковажність, дурість, жадібність, злість, заздрість і нерішучість. Але чому ж ударів 108, а не 6? А вся справа в тому, що японці вважають, що кожен порок людини має 18 відтінків, тому ударів 108. За іншою японською новорічною традицією, прийнято дарувати близьким і друзям листівки із зображеннями тваринного – символу наступаючого року. До прикрас своїх осель жителі країни Висхідного сонця теж відносяться специфічно – для цього вони використовують кадомацу, що означає в перекладі «сосна біля входу». Роблять цей виріб з бамбука, сосни, вплітають туди рисові соломинки. Прикрашають кадомацу папороттю і гілками мандарина. Ну а діти традиційно отримують новорічні подарунки.

Греція

Новорічну ніч жителі Греції проводять практично так само, як ми – ходять в гості один до одного з подарунками. Однак є певна особливість – крім подарунків вони несуть господарям камінь, причому, чим більше, тим краще. Нам це здається дивним, але в Греції вважається, що чим важче камінь, тим важчим буде гаманець у обдаровуваних в наступаючому році. За іншою грецькою традицією, старший член сім’ї повинен розбити на подвір’ї свого будинку плід граната. Якщо гранатові зернята розсипалися по двору, то його сім’ю в наступаючому році очікує щасливе життя.

Від Тарнополя до Тернополя
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі