«Найбільша розкіш – це розкіш людського спілкування» ©

Найбільша спільнота Тернополя в соціальних мережах

Авторизація

Авторизуйтеся

Від сьогодні - в "червоній" зоні: Як змінилося життя в Луцьку і Тернополі

Через складну епідемічну ситуацію Луцьк і Тернопіль з 1 серпня опинилися у "червоній" карантинній зоні

Це значить, що у вказаних містах забороняється робота громадського транспорту; відвідування закладів освіти; діяльність ТРЦ, кафе та ресторанів; діяльність закладів розміщення (хостели, туристичні бази тощо), окрім готелів; діяльність розважальних закладів, ресторанів у нічний час; планові госпіталізації в лікарнях; спортзали, фітнес-центри, заклади культури; прийом нових змін в дитячі табори; встановлюється обмеження для масових заходів (одна людина на 20 квадратних метрів, але не більше 100 людей). Таке рішення прийняли під час засідання державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Як на таке рішення відреагувала влада Луцька та Тернополя, а також лучани і тернополяни, з'ясував Depo.Львів.

В основному місцеві мешканці ставляться з нерозумінням і критикують центральну владу. Найбільше їх дивує, чому у червону зону не потрапили Львів та Київ, де на їхню думку, ситуація набагато гірша. Також люди пишуть у соцмережах, що після того, як карантин було послаблено, посилити його ще раз буде важко, або й неможливо.

Як Тернопіль та Луцьк живуть в "червоній зоні"

Поки що життя цих двох міст не зазнало змін. Як вдалося дізнатися Depo.Львів, транспорт функціонує, працюють і заклади харчування. Тобто вранці 1 серпня все так само, як було 31 липня, поки області ще не були у червоній зоні. Втім, вже з 3 серпня, у зв’язку із посиленням карантинних заходів, "Укрзалізниця" тимчасово скасовує зупинку низки поїздів далекого сполучення у Луцьку та Терноплі. Про це заявив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Не зупинятимуться в цих містах такі потяги:

  • №41/42 Дніпро-Трускавець;
  • №98/97 Ковель-Київ;
  • №88/87 Ковель-Новоолексіївка;
  • №12/11 Одеса-Львів;
  • №81/82 Київ-Ужгород;
  • №49/50 Київ-Трускавець;
  • №136/135 Чернівці-Одеса;
  • №108/107 Одеса-Ужгород;
  • №110/109 Львів-Херсон;
  • №86/85 Львів-Новоолексіївка;
  • №715/716 Київ-Львів.

Зупинка на цих станціях буде відновлена після отримання рішень регіональних комісій про послаблення карантинних заходів у Луцьку та Тернополі.

Чому Луцьк та Тернопіль опинилися в "червоній зоні"

Тернопіль потрапив до "червоної" зони за двома показниками: коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 становить більш як 11 відсотків – 12, 39 та показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 становить більш як 10 відсотків – 35,9. Про це повідомив лікар-епідеміолог обласного лабцентру Володимир Паничев.  Поки що влада міста ніяк не коментує ситуацію і свої подальші дії.

А ось радник міського голови Луцька Ігор Поліщук вже назвав рішеня центральної влади "незрозумілим" і заявив, що міська влада не прийматиме жодних рішень щодо зупинки транспорту чи закриття закладів.

"Державною комісією ТЕБ та НС (орган з не зовсім зрозумілим правовим статусом) без будь-яких особливих причин віднесено наше місто Луцьк з 3 серпня до "червоного" рівня епідемічної небезпеки. Справжні мотиви такого рішення не зрозумілі, адже в останній час щодо статистики по рівню захворюваності на COVID-19 в місті нічого не змінилось", – написав Ігор Поліщук на своїй сторінці у "Фейсбук".

За його словами, "червоний" рівень означає, що має бути зупинений громадський транспорт, зачинені дитячі садки, заклади громадського харчування, готелі, тощо, а це призведе до відсутності роботи й засобів для прожиття у тисяч лучан та ще більші недонадходження до міського бюджету й спричинить величезні незручності та проблеми для десятків тисяч лучан.

"Недолугі, невчасні та непрофесійні рішення щодо протидії коронавірусу й так довели країну до економічного колапсу, знищили сотні тисяч робочих місць та значно погіршили рівень життя українців й рівень економічної активності в країні. Повідомляємо, що Луцька міська рада не буде приймати жодних рішень щодо зупинки транспорту або закриття будь-яких закладів у зв‘язку з вищевказаним незрозумілим рішенням. Якщо центральна влада хоче працювати по закону – нехай вводить надзвичайний стан та лише тоді зупиняє транспорт, закриває заклади та приймає інші обмеження", – заявив Поліщук. 

В основному мешканці міста підтримують позицію місцевої влади.

Власниця одного з популярних ресторанів Луцька Тетяна Дудінська згодна з позицією міського голови.

"Ми, заклади громадського харчування, будемо притримуватися рекомендованих санітарних норм!!! Ще одне закриття буде складно пережити", – заначила вона.

Лучани до потрапляння у "червону зону" поставилися здебільшого негативно і не приховують обурення. Мовляв, у Києві ситуація з коронавірусом набагато гірша, але він чомусь не "червоний".

Дехто з містян навіть має свою конспірологічну версію - "червоною зоною" Луцьку хочуть віддячити за "терориста".

Мешканці міста переживають, що знову залишаться без роботи і підтримують рішення мер "не зупиняти" місто через коронавірус.

 

Є й інші незручності, на які нарікають мешканці міста.

Лише незначна частина лучан підтримує рішення державної комісії з питань техногеннло-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і переконана – треба сидіти вдома.

Додамо, що станом на ранок 1 серпня на Волині підтверджено 45 нових випадків коронавірусної хвороби. Загалом з початку пандемії у Волинській області виявлено 3828 випадків коронавірусу. У Тернопільській області зафіксовано 59 нових випадків, назагал їх 3035. А, наприклад у Львівській області лише за вчора - 145 нових випадків, а назагал - 9671.

Нові правила адаптивного карантину набули чинності з 1 серпня. Так, залежно від епідеміологічної ситуації усі регіони буде розділено на зони за рівнем епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Зелена зона передбачає: перебування в громадських будівлях в масках або респіраторах; проведення масових заходів: не більше 1 людини на 5 квадратних метрів; кінотеатри із заповненою на 50%; перевезення пасажирів тільки в межах сидячих місць.

У жовтій зоні діють обмеження зеленої, але також забороняється: відвідування закладів соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, крім тих, які надають послуги кризово.

У помаранчевій зоні діють обмеження жовтої, але забороняється: діяльність засобів розміщення (хостели, туристичні бази тощо), крім готелів; діяльність розважальних закладів, ресторанів в нічний час; планові госпіталізації в лікарнях; спортзали, фітнес-центри, заклади культури; прийом нових змін в дитячі табори; діє обмеження для масових заходів: 1 людина на 20 квадратних метрів і не більше 100 осіб.

Червона зона передбачає обмеження помаранчевої, а також забороняється: робота громадського транспорту; відвідування навчальних закладів; діяльність ТРЦ, кафе і ресторанів.

Також під час перетину кордону з країн "зеленої зони" потрібен тільки страховий поліс, для країн з "червоної зони" - потрібен поліс, а також потрібна самоізоляція на 14 днів або ПЛР-тест.

Крім цього, посилення протиепідемічних заходів застосовується і припиняється на території регіону на підставі рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке приймається за поданням головного державного санітарного лікаря регіону.

Перехід регіону з однієї в іншу зону можливий за умови, коли 5 днів поспіль там відбувається зміна одного з певних показників.

 

Від Тарнополя до Тернополя
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі