«Найбільша розкіш – це розкіш людського спілкування» ©

Найбільша спільнота Тернополя в соціальних мережах

Авторизація

Авторизуйтеся

ВИ ЦЕ МАЄТЕ ЗНАТИ! Кожен українець має право на безкоштовні 2,28 га землі: інструкція, як їх отримати

Кожен повнолітній громадянин України має право безкоштовно приватизувати п’ять ділянок землі під різні цілі: будівництво будинку, гараж, садівництво, особисте сільське господарство і для будівництва дачного будинку.

За словами експертів, держава не буде довго роздавати землю. пише replika-ua

Як отримати належну за законом ділянку і чому українці не поспішають приватизувати землю?

Скільки землі можуть отримати українці

З досягненням 18-ти років кожен громадянин України може безкоштовно отримати п’ять ділянок землі. В цілому можна безкоштовно приватизувати 2,28 га.

Згідно зі статтею 121 Земельного кодексу України, держава може передати громадянинові не більше двох гектарів для ведення особистого сільського господарства, для ведення садівництва – не більше 0,12 га. На будівництво житлового будинку в місті і селах виділяють різні площі землі, в селі можна одержати не більше 0,25 га, в селищах – не більше 0,15 га, а в місті – 0,1 га.

Для дачного будівництва в законі передбачено не більше 0,1 га і для гаража – не більш 0,01 га. Безкоштовно приватизовувати можна кожен з видів ділянок тільки один раз, незалежно від того, чи є земля у членів сім’ї.

Куди звертатися

Отримати ділянку землі можна в будь-якому регіоні країни і це не залежить від місця проживання. Для її приватизації необхідно знайти вільну ділянку. Залежно від того, де вона знаходиться – в межах міста, села, або району, в ті органи самоврядування і потрібно звертатися.

Якщо земельна ділянка за межами населеного пункту, потрібно йти до територіального відділення Госгеокадастра – зазвичай це землі для ведення садівництва або особистого сільського господарства. Сама земля нічого не буде коштувати українцеві, але оформлення документів зажадає витрат.
 
«Землю отримати можливо, але на це потрібно виділити певну суму. В принципі, земельну ділянку можна приватизувати за 3-5 тисяч гривень. І це не хабар, а витрати на землевпорядника, який повинен розробити технічну документацію «, – відзначає юрист із земельних питань Кирило Левтеров.

Процес приватизації землі – не простий через бюрократизацію. Перш ніж отримати Свідоцтво про право власності на ділянку доведеться побігати по кабінетах чиновників.

«Приблизно весь процес може зайняти від шести місяців до двох років. Хоча насправді, цей процес повинен займати менше, наприклад, для учасників бойових дій на Донбасі найкоротший термін – 45 днів. Все дуже залежить від швидкості бігу за чиновниками «, – додає юрист.

Але перш ніж звертатися необхідно конкретно знати, де знаходиться земля і чи вільна вона. Найпростіше знайти ділянку в селі, ніж в місті.

«У селах значно простіше отримати землю, ніж в місті. Все дуже залежить від ліквідності землі – чим менше ліквідна земля, тим простіше її отримати «, – радить юрист із земельних питань Кирило Левтеров.

Перевірити, чи вільна земля можна: на сайті «Публічна кадастрова карта України», відправити офіційний запит про надання публічної інформації в місцеві органи влади або Госгеокадастр.

Процедура отримання землі

Знаючи, яку ділянку вільний і чи можна його приватизувати, потрібно подати заяву до органу місцевого самоврядування. У ньому повинні бути вказані приблизний розмір земельної ділянки, її цільове призначення. Також необхідно прикласти до нього карту або графічний малюнок, де зазначено місце розташування землі. Згідно із законом розглянути заяву повинні протягом місяця.

Отримавши згоду сільради або мерії, можна починати розробку проекту щодо відведення землі. Цим займається землевпорядна організація – за їхні послуги доведеться заплатити від 2000 до 10000 грн. Сама розробка технічної документації землеустроителями може зайняти від півроку до року часу.
 
Далі з проектом відведення землі слід звернутися до територіального органу Госгеокадастра України із заявою про державну реєстрацію земельної ділянки. Зазвичай це робить землевпорядна організація, з якою укладався договір. Якщо всі документи в порядку і проект складений правильно, в перебігу двох тижнів кадастровий реєстратор видає витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку із зазначенням у ньому кадастрового номера.

З цієї випискою і екземпляром проекту землеустрою необхідно повернутися до розпорядника землею – місцевим рада або адміністрації. Вони затвердять проект і зареєструють в Міністерстві юстиції право власності. Після цього рада чи адміністрація приймає рішення про передачу у власність землі із зазначенням площі та її розміщення.

Щоб отримати останній документ – свідоцтво про право власності на земельну ділянку, потрібно звернутися із заявою про держреєстрацію в Укрдержреєстр або до реєстратора Госгеокадастра. Заява може розглядатися протягом 14 днів.

Чому українці не йдуть за землею?

За словами експертів, після прийняття Земельного кодексу, який гарантує право кожного громадянина на землю, першу хвилю бажаючих приватизувати ділянку зупинила бюрократія, яка в підсумку породила корупцію і міфи про те, що отримати землю законним шляхом неможливо.

За словами юриста по земельному праву Кирила Левтерова, на практиці дев’ятьом з 10 не вдається пройти весь процес від початку і до кінця, і приватизувати землю.

«Система приватизації, яка сформувалася на початку 2000-х, передбачала, що в Україні є велика кількість землі. Як і будь-яка адміністративна процедура, де розпорядником є ​​держава або місцеві органи влади, вона швидко привела до збільшення бюрократичних процедур.

Бюрократія і складності збили першу хвилю бажаючих приватизувати. Ну і земля тоді нічого не коштувала. Потім земля поруч з містами стала набирати в вартості і бюрократичні процедури стали корумпованими, оскільки земля – ​​обмежений ресурс, тим більше в місті «, – відзначає юрист по земельному праву Кирило Левтеров.

За словами юриста, корумпованість і відбила у людей бажання приватизувати землю, поки нею розпоряджається обмежене коло чиновників. Єдина група, від якої чиновники бояться вимагати хабар, – учасники війни на сході України. Але і їх чиновники часто заплутують.

«Ветерани, які до мене телефонують, вони зневірилися отримати землю. А насправді вони зробили елементарні помилки з самого початку через те, що їх ніхто не проконсультував і місцеві органи влади якраз зацікавлені, щоб ніякої землі не видавати. Вони намагаються всіляко заважати і відмовляють навіть елементарно підказати «, – додає експерт.

Варто відзначити, що саме учасники бойових дій звернули увагу українців на те, що можна отримати землю безкоштовно.

«Після того, як вони почали масовий процес приватизації землі, підтягнулися і решта українців. Починають розбиратися і пробувати приватизувати ділянки. Ще чотири роки тому, люди навпаки дивувалися, коли дізнавалися, що можна отримати землю безкоштовно «, – розповідає юрист проекту» Правова консультація «Юрій Усманов.

Роздачу землі можуть припинити

За словами експертів, роздавати довго землю держава не буде. Рано чи пізно в Україні повинна пройти земельна реформа і земля стане повноцінним товаром. За словами Кирила Левтерова, після реформи зникнуть і проблеми з корупцією.

«Не можна з одного боку безкоштовно роздавати землю, а з іншого розуміти, що вона може вільно звертатися. Якщо Україна вийде на наступний рівень земельної реформи, можлива ситуація, при якій безкоштовне отримання землі може бути нарешті припинено.

Хочеш землю, будь ласка, купуй, а далі продавай або користуйся і плати податок. Звичайно, розмови щодо скасування приватизації йдуть і, можливо, це нас чекає в найближчі роки. Але всі наші земельні питання можуть бути вирішені, коли земля стане товаром – це моє глибоке переконання. Як наслідок, не зовсім логічно буде існування приватизації «, – говорить юрист.

Від Тарнополя до Тернополя
Коментарі (40)
Vova Fedoriv
17 листопада 2018 р. 20:55
Підійшовши до сільського голови в сільську раду де я родився і приписаний з питанням написати заяву про можливе отримання ділянки під забудову на що він мені відповів що блищих 200 років такого не можливо. У нас в сім'ї 4 дітей.
Oleksandr Pashkevich
03 липня 2019 р. 08:30
Vova Fedoriv, Пишіть письмово заяву і реєструйте вхідний номер. на протязі встановленого законом терміну Вам мають відповісти в письмовій формі. І Ви маєте перевагу в отриманні земельної ділянки.
Уляна Прийдун
20 жовтня 2019 р. 21:15
Olгeksandr Pashkevich
Користувач Vova Fedoriv видалив(-ла) свій коментар
Ylia Soroka
10 червня 2019 р. 17:22
У мене схожа ситуація. Земля є, а сільска рада та районна рада відмовили. Спираючись на те що земля знаходиться в оренді підприємста. На руках маю дві відмови письмові від сільського голови. ???
Oleksandr Pashkevich
03 липня 2019 р. 08:27
Ylia Soroka, Якщо земельна ділянка в оренді, то має бути їй присвоєно кадастровий номер і там вказано термін дії договору оренди. Читайте уважно відписки і не опускайте рук.
Попіль Дарина
04 листопада 2019 р. 16:10
Oleksandr Pashkevich, у нас схожа ситуація. Я так розумію що до того часу поки не закінчиться договір оренди я не зможу отримати ділянку?
Светлана Украина.
11 червня 2019 р. 15:29
Якщо моя сім'я складається з чотирьох чоловік , і ми приватизували землю 0,60 га на чотирьох нас заставили ,і на дітей неповнолітніх то тепер мої діти мають право приватизувати чи ні скажіть будь ласка.
Oleksandr Pashkevich
03 липня 2019 р. 08:26
Светлана Украина., Заставити ніхто не може. Тим більше на неповнолітніх громадян приватизація заборонена. Скоріше за все ви неправильно трактуєте свій стан справ в данному питанні....
Светлана Украина.
11 червня 2019 р. 15:34
Якщо на двох дорослих ,і на двое неповнолітніх дітей приватизовано 0,60 га то чимаемо ми право приватизувати іще 0,10 га .Зарас уже діти повно літні.
Ольга Солошенко
13 червня 2019 р. 19:10
У мене жодної земельної ділянки не було , у сільській раді надали дозвіл на приватизацію 0.10га.В районному центрі оцінили ці послуги майже в 5000 гривень, що робити?
Oleksandr Pashkevich
03 липня 2019 р. 08:24
Ольга Солошенко, Шукайте інших виконавців землевпорядних робіт і оберіть які вам підхлдять. Список адрес можете отримати в органах держгеокадастру.
Олександр Волошко
15 червня 2019 р. 10:12
Хто може допомогти отримати землю, і скільки це буде коштувати?
Користувач Владислав Кононов видалив(-ла) свій коментар
Користувач Владислав Кононов видалив(-ла) свій коментар
Владислав Кононов
06 вересня 2019 р. 18:13
…солодкі мрії "свідомих" https://www.youtube.com/watch?v=NKOOogbJx5g
Любов Айдінг
12 жовтня 2019 р. 21:52
скажіть будь ласка якщо я написала заяву на отриманя землі перша а за 1,5 місяця написана друга заява кому з нас є право надати землю))))
Лена Бабина
13 листопада 2019 р. 10:48
Куди звертатися в Вінниці?Для двох дорослих і один пенсіонер.Або хто може допомогти?(реально допомогти). Чекаю в пп.Буду вдячна
Виталий Черненко
16 листопада 2019 р. 09:45
Лена Бабина, все ответы по ссылке http://vitamin.varta.promotionalurl.com/42
Григорий Балаба
20 жовтня 2019 р. 12:55
Пояснiть будьласка, якщо в мене приватизована дiлянка 10сотих бiля будинку-чи маю я право на отримання 2-х га землi, для ведення особистого сiльського господарства?
Уляна Прийдун
20 жовтня 2019 р. 21:18
Добрий вечір. Якщо можна , підскажіть куди звернутись для надання переліку земельних ділянок у м.Івано-Франківськ для отримання безкоштовної землі. Ми багатодітна сім'я, троє дітей і 2дорослих. Повнолітніх дітей немає.
Уляна Прийдун
20 жовтня 2019 р. 21:18
priydunulya@ukr.net
Уляна Прийдун
20 жовтня 2019 р. 21:19
Якщо можна скиньте мені на електронний адрес. Буду вдячна.
Наташа Шевченко
27 жовтня 2019 р. 19:12
Доброго вечора.я стою 8 років в черзі на земельну ділянку під забудову мені сказали землі немає чекайте.макарівський р-н. Можна консультацію вашу.
Виталий Черненко
16 листопада 2019 р. 09:47
Наташа Шевченко, заходите по ссылке http://vitamin.varta.promotionalurl.com/42
Alina Drozdova
29 жовтня 2019 р. 11:08
Добрый день, куда обратится в Киеве по вопросу земли???у кого консультироватся?буду благодарна за контакты, спасибо.
Виталий Черненко
16 листопада 2019 р. 09:46
Alina Drozdova, вся информация на сайте http://vitamin.varta.promotionalurl.com/42
Mila Holovchenko
16 листопада 2019 р. 10:55
Скиньте менi свiй адрес електронноi пошти
Володя Грищук
16 листопада 2019 р. 19:39
Я н два рази писав заяву про отримання землі, в селі є вільні 10 гектарів але обидва рази відмова. Говорять що перші мають взяти АТО. Хотя атошники з села вже отримали. Землею користуються люди без жодних паперів, а офіційно взяти не можу. Куди мені звертатися
Светлана Пиляшенко Павленко
16 листопада 2019 р. 22:48
У мне батько дитина-війни,донька інвалід з дитинства.Писала заяву на землю,відповіли чекайте черги, зараз видаємо атошникам..А по закону мої рідні повинні получити в першу чергу.Як їм доказати,куди дзвонити,щоб найти на них управу.Знаю своїм родичам пороздавали в першу чергу.Луганська обл.с.м.т.Троїцьке.
Валентина Грищенко
17 листопада 2019 р. 11:33
Здравствуйте.Подскажите мне пожалуйста с кого мне начинать землю приватизировать ,что находиться вокруг моего дома .Дом из 6 ти квартир(считается многоквартирным), на балансе города Павлоград,а земля вокруг дома относиться к приднепровской железной дороге.Раньше и дом наш относился к приднепровской железной дороге,а потом вышел указ и наш дом отдали на баланс города.
Олексій Ноздрачов
20 листопада 2019 р. 06:52
Земля не делает богатым. Она делает горбатым. В Конституции Украины сказано что все в Украине является общенародной собственостю. Выдали ваучеры. И тишина. Прошла приватизация. Опять тишина. Говорят нет денег. Но воруют миллиардами. Приезжайте в село. Получите землю и в добавок к земле маленькую пенсию и зарплату. Потому что здесь нет отопления зданий. А значит и деньги на отопление не нужны. Здесь нет горячей воды. Соответственно и деньги на это не надо. Здесь нет автобуса. И одно посещение семейного доктора вылется в 300-400 гривен ( 1-к доктору, 2-сдача анализов, 3-поездка за результатами) как минимум.Еще при СССР селянам насчитывали 600 рублей дохода с 15 соток огорода. Это наш славный профсоюз. Соответственно вместо дивана селянин должен был корячиться на огороде. Это все Конституционно. Потому что такие законы. А вот закон о лечении ветеранов труда Конституционный суд Украины признал не Конституционным. Или взять и продать ? Кому - не важно? Тогда вам на Украину. Киевляне, каждый год у вас выставки. Сходите и посмотрите какую технику предлагают селянам. Посмотрите кто выпускает. Посмотрите цены на эту технику. И сделайте наконец то выводы. Не надо быть Нострадамусом чтобы увидеть наше недалекое будущее. А также задуматься о вкладе горожан, которых более 80% и вкладе селян в бюджет Украины. Ведь основное - "товарне виробництво".
Аня Іщенко
17 листопада 2019 р. 19:12
Ми також писала заяву в селі але не можливо отримати землю ми молоді люди і ми не одні такі все забрали і немає що робити
Галина Степанчук
18 листопада 2019 р. 00:07
Потрібно іти і писати заяву зареєструвати в землеміра і в журналі 2,який знаходиться в секретаря. Щоб через 1 місяць дали відповідь. Там писати все в 2 екземплярах і номер за яким зареєстрували вашу заяву підпис землеміра і печатка обов'язково. А через 1 місяць прийти і написати щоб надали відповідь на ваше звернення. Якщо відповідь вас невлаштовує підключайте преси,або в Райдержадміністрації звернутися з цією відповідью.
Luba Savelyeva
18 листопада 2019 р. 11:13
Добрый день.Получить землю не так просто,а всё в основном через местных решал, которые сидят в профильных комитетах и просто нарушая все правила раздают её как свою. Мы тоже столкнулись с этой проблемой.Ждем письменного ответа от местных властей.
Владимир Пересичанский
18 листопада 2019 р. 20:20
Підскажіть будьласка. Я учасник бойових дій. І мені відмовили в 2-ух гектарах землі у Харківській обл. До кого мені можно звернутися, з цим питанням???
Артьом Микитюк
18 листопада 2019 р. 20:36
Куди звертатися в Любомлі?Для того шоб получіти землю мені 28років на мені жодного участка немає .Або хто може допомогти?(реально допомогти).
Елена Климак-Значек
20 листопада 2019 р. 10:58
Артьом Микитюк,
Користувач Тетяна Пашина видалив(-ла) свій коментар
Svetlana Korcebnay
20 листопада 2019 р. 16:52
Добрый день.Подскажите пожалуйста куда обращаться по поводу земли под постройку дома в Одессе?мы молодая семья с ребёнком,земли нет и жилья тоже,живём на съёмных квартирах.
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі