В моторовагонному депо Тернополя гасили вогонь
Захід організовано з метою тренування навиків керівного складу у формуванні та розгортанні сил і засобів пожежно-рятувальних підрозділів Тернопільського гарнізону, вдосконалення тактичного мислення начальницького складу в оцінці обстановки, що склалася на пожежі, розрахунку необхідних сил, засобів та керівництві особовим складом під час ліквідації надзвичайних ситуацій, повідомляє Управління ДСНС України в Тернопільській області.
Згідно тактичного задуму, у приміщенні ремонтного цеху депо, внаслідок порушення правил пожежної безпеки при проведенні газозварювальних робіт, виникла пожежа пасажирського вагону приміського дизель-поїзду.
Повідомлення про подію надходить до Служби порятунку від чергового, який одночасно віддає наказ на відправлення пожежного поїзда зі станції Тернопіль.
До прибуття рятувальних підрозділів, добровільна пожежна дружина об’єкту організовує термінову евакуацію працівників із приміщень будівлі, відключає електропостачання об’єкту, а також, за допомогою внутрішніх пожежних кранів та первинних засобів пожежегасіння, розпочинає гасіння пожежі.
Після отримання повідомлення про подію, оперативно-диспетчерська служба Управління направляє до місця виклику підрозділи Тернопільського гарнізону. Також про дану надзвичайну подію повідомляють працівників оперативно-координаційного центру, оперативну групу Управління, підрозділи Національної поліції, РЕМ, «Екстреної медичної допомоги» та Водоканалу.
Розвідкою, проведеною на місці події бійці Служби порятунку встановили, що площа загорання складає орієнтовно 80м.кв та існує загроза перекидання полум’я на покрівлю робочого цеху. Оперативно проклавши магістральні лінії, вогнеборці приступили до ліквідації загорання.
Загалом, було залучено 9 одиниць техніки, 35 чоловік особового складу підрозділів Тернопільського гарнізону ДСНС та пожежний поїзд станції Тернопіль.
Керував навчаннями заступник начальника Управління з реагування на надзвичайні ситуації полковник служби цивільного захисту Юрій Берестецький. Підводячи підсумки заходу, він вказав на основні аспекти при проведенні аварійно-рятувальних робіт на подібних об’єктах та наголосив на необхідності тісної та злагодженої взаємодії між усіма спеціалізованими службами цивільного захисту, для забезпечення максимальної безпеки громадян.
До слова, такі тренування є надзвичайно важливими для усіх служб цивільного захисту, адже, допомагають відпрацьовувати стратегію та тактику реагування на подібні надзвичайні події та дозволяють підтримувати сили та засоби Служби порятунку в підвищеній готовності до реагування на випадок надзвичайних ситуацій різного характеру.