«Найбільша розкіш – це розкіш людського спілкування» ©

Найбільша спільнота Тернополя в соціальних мережах

Авторизація

Авторизуйтеся

Удари продовжуватимуться: чи може Україна залишитися без світла на понад тиждень

Внаслідок масованої атаки росіян 23 листопада в Україні відбувся частковий блекаут. Так, атомні електростанції, які є базовими виробниками електроенергії, були фактично відключені.

Щоправда, АЕС відключили не тільки у зв'язку з тим, що загарбники завдали ударів по підстанціях та ЛЕП, які передають електроенергію, а й для убезпечення цілісності та збереження їхньої роботоздатності в майбутньому. Таку думку 24каналу висловив експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук.

Однак ситуацію, що склалася 23 листопада можна оцінити як блекаут, оскільки до 80% населення протягом двох діб було без електроенергії. А потім вже починалися поступові підключення.

Чим відрізняють атаки росіян зараз і в жовтні

У жовтні загарбники завдавали перші масовані удари по ТЕС та ТЕЦ, які виробляють 25% електроенергії. Втім, вони залишаються в цілісності – вони можуть працювати та виробляти електроенергію. Проблема полягає в її видачі.

Так, коли окупанти атакували ТЕС та ТЕЦ можна було виходити з ситуації через віялові відключення електроенергії. Але ворожі удари по атомних електростанціях призводять до інших наслідків.

Коли відключають АЕС це призводить до того, що будь-який споживач – населення або промисловість – потрапляють у ситуацію непередбачуваного очікування підключення до енергомережі,
– пояснив Корольчук.

За його словами, щоб повністю вийти з попереднього блекауту Україні знадобилося фактично 3 доби, але процес ще не завершився, оскільки мовиться саме про підключення критичної інфраструктури – тепло- та водопостачання.

"Те, що цей блекаут був контрольований з боку влади та Укренерго насправді добре, тому що можна було потрапити в ситуацію, коли АЕС просто не змогли б під'єднатися до енергосистеми. І це була б проблема, оскільки це базова генерація – 65% виробництва електроенергії в Україні", – підкреслив експерт.

Чому виникають труднощі з відновленням електропостачання

З 10 жовтня Росія не зупиняє масованих атак української інфраструктури. За інформацією військових, країна-агресорка й надалі з певною періодичністю буде завдавати ударів по енергосистемі.

На жаль, енергосистема України розхитана внаслідок систематичних ударів й обладнання для її ремонту не вистачає. Навіть враховуючи ті списки, що складає Україна для отримання допомоги від партнерів – не все обладнання можна отримати.

У нас обладнання дещо відрізняється від того, що використовується в Європейському Союзі. Воно не є гіршим – просто іншого типу,
– зазначив Корольчук.

Отже, проблема в тому, що є дефіцит необхідного обладнання й надалі ремонт енергосистеми буде ускладнюватися.

Від Тарнополя до Тернополя
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі