«Найбільша розкіш – це розкіш людського спілкування» ©

Найбільша спільнота Тернополя в соціальних мережах

Авторизація

Авторизуйтеся

У Тернополі відкрилася виставка «Нью-Йорк-Іловайськ: Вибір»

присвячену пам’яті Маркіяна Паславського – американця українського походження, учасника Революції Гідності, бійця добровольчого батальйону «Донбас», який загинув 19 серпня 2014 року в Іловайську.Перша публічна презентація виставки «Нью-Йорк-Іловайськ: Вибір» відбулася у серпні 2019 року в Музеї української діаспори у Києві, а Тернопіль – друге місто де вона представлена. І це невипадково, адже мати героя – Орися Паславська (Гунчак) родом із села Старе Місто біля Підгайців Тернопільської області. У місті Підгайці ім’ям М. Паславського названо гімназію.

Над створенням проєкту працювала команда Національного музею Революції Гідності, спільно з Музеєм української діаспори і родиною Паславських. В експозиції виставки – особисті речі М.Паславського, які розповідають про яскраві періоди дитинства, юності та навчання у Вест-Пойнті – престижній військовій академії США. А також світлини, на яких бачимо перебування М.Паславського на Революційному Майдані в Києві та згодом на Сході України, влітку 2014 року.

Присутні на виставці представники родини Паславських зі Львова і Підгайців, родичі Героїв Небесної Сотні, учасники АТО, поділилися спогадами про М.Паславського, наголосивши на актуальності таких проєктів, які нагадують нам всім, що війна на Сході триває, що кожного дня на передовій знаходяться люди , які жертвують своїм життям і здоров’ям заради миру в Україні.

Виставка діятиме до 30 серпня.

Від Тарнополя до Тернополя
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі