«Найбільша розкіш – це розкіш людського спілкування» ©

Найбільша спільнота Тернополя в соціальних мережах

Авторизація

Авторизуйтеся

У Тернополі в дронарні виготовляють щомісяця 100 квадрокоптерів

У Тернополі працює майстерня дронів, де щомісяця виробляють майже 100 квадрокоптерів. Виробництво започаткували минулого року.

Також у майстерні ремонтують приблизно 40 дронів на місяць.

Про це Суспільному розповів співзасновник дронарні Сергій Білик.

У майстерні щодня збирають дрони, які передають військовим на передову.

Дрони, виготовлення дронів, майстерня, FPV

Майстерня з виготовлення дронів. Суспільне Тернопіль

"Маємо дрон-бомбер, ми ще його називаємо "10". Це є 10 дюймовий дрон, який повертається та має скид. У нас є паралельні процеси, є донатні дрони, на які люди скидають гроші, ми збираємо дрони, звітуємо та передаємо військовим по актах. В нас є своя система, де ми це все вписуємо. Ми можемо сказати, коли і куди пішов кожен дрон", — розповів Сергій Білик.

Виготовлення дронів, Сергій Білик, FPV-дрони

Сергій Білик. Суспільне Тернопіль

Чоловік говорить, в команді працюють двадцятеро людей. На виготовлення одного дрона витрачають від 11 тисяч гривень. Купують комплектуючі як в Україні, так і за кордоном. Тернополянин Володимир Цвях займається першим етапом виробництва — підбір і збирання основи дрона.

"Треба якісно зібрати цю раму, щоб не хиталась, бо дрон в повітрі має дуже велику вібрацію. Якщо щось десь недокрутив, то воно все потім вилізе боком, а пізніше дуже багато часу піде на те, щоб знайти в чому саме помилка".

Виготовлення дронів, комплектуючі для дронів, Володимир Цвях, FPV-дрони

Володимир Цвях. Суспільне Тернопіль

Тернополянин Віталій Соха говорить, що мозок кожного дрона — його електроніка. Чоловік збирає та налаштовує дрон.

"Кожен дрон може відрізнятися своїми комплектуючими. Все може відрізнятись від потреб військових, чи це має система зі скидом бути, чи це має бути дрон камікадзе".

Дрони, FPV-дрони, Віталій Соха, де купити комплектуючі на дрони

Віталій Соха. Суспільне Тернопіль

Також у майстерні ремонтують дрони, які їм повертають військові. За місяць лагодять майже 40 таких квадрокоптерів. Віталій Соха розповів, що серед них і дрони, які збили українські військові.

"На дроні стоїть алюмінієва рама. Маємо йому поміняти VTX. Військові нам передають дрони, ми їх доробляємо і вже вони летять проти нашого противника".

Третій етап — діагностика. Тут працює тернополянин Василь.

"Важливо перевірити напрям обертання моторів, чи вони правильно крутять, в правильному напрямку. Я впевнився, що правильно крутять, проблем при польоті не буде. Також можна перевірити налаштування відеосигналів, канали, частоти. Можна перевірити, чи дрон з’єднується з пультом керування. Зараз є зв’язок, зараз все працює, також картинка є".

Діагностика дронів, перевірка дронів, FPV-дрони, Тернопільщина

Василь. Суспільне Тернопіль

Перед тим, як дрон потрапить до військових, він проходить фінальне випробування — обліт. Це критичний етап перевірки, який дозволяє оцінити його готовність до польових умов і забезпечити максимальну надійність.

Випробування дронів, FPV-дрони, ЗСУ, як перевірити дрон

Фінальне випробування дрона. Суспільне Тернопіль

"Зараз наше завдання дізнатися, чи немає в нього проблем. Є така проблема, що дрон вирішує, що йому потрібно летіти без оператора. Дивимось, чи мотори крутяться туди, куди треба, дрон підіймається та стабільно себе тримає. Після цього літаємо на полігоні", — розповів співзасновник дронарні Назар Кондратишин.

FPV-дрон, випробування дрона, Назар Кондратишин

Назар Кондратишин. Суспільне Тернопіль

За словами Назара Кондратишина, відправляють дрони на Запорізький, Харківський та Донецький напрямки.

Від Тарнополя до Тернополя
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі