У Тернополі говорили про дітей, які виховуються у неповних сімях
За статистикою, в Україні серед тих, хто виріс без батька, набагато більше людей, які нарікають на психологічні проблеми, скаржаться на соматичні негаразди. А хлопці, які не отримали татового виховання, частіше мають проблеми із законом, передає сайт "Тернополяни".
І це не увесь перелік проблем, що виникають через неповноцінну роль чи відсутність батька в родині, які перерахував під час круглого столу виконавчий директор ГО «Міжнародний центр батьківства» Сергій Цвєтков.
— Коли батько грається зі своїми дітьми, вони навчаються ризикувати та вирішувати життєві проблеми. І навпаки, замкнуті діти частіше виростають у тих сім’ях, де не вистачає саме такої активної участі батька. Там, де тато, який більше карає, а менше виховує дитину, підвищується ризик збільшення дітей із девіантною поведінкою та соціально-економічними проблемами та знижує розвиток мотивації в малечі. Діти з активно залученим до виховання батьком є більш самостійними, ініціативними, саморегульованими, мають кращі взаємини з однолітками, братами, сестрами. Вони також більш дружні, відкритті до позитивної взаємодії. У зрілому віці вони будуть більш адаптивні, матимуть довгострокові соціальні зв’язки та успішний довготривалий шлюб. Підлітки, з якими батько виявляє у відносинах надійність, теплоту і турботу, менше мають проблем із самооцінкою, досягають кращих успіхів у своїй діяльності та виявляють кращі розумові здібності, — повідомив Сергій Цвєтков.
Пан Сергій наголосив, що на неповні сімї припадає три з чотирьох підліткових самогубств і чотири статті з п’яти випадків психічних захворювань. А діти, які виростають із ласкавим та турботливим батьком, більш схильні стати співчутливими в дорослому житті, вони виявлятимуть турботу та увагу до інших.
Про важливість взаємин «тато-дитина» наголосив батько п’яти дітей, міський голова м. Збараж Роман Полікровський.
— Важливо плекати серед батьків, особливо татів, відчуття відповідальності за своїх дітей – ким будуть їхні чада, які цінності та пріоритети мають бути закладені в житті синів та дочок. Те, якими будуть наші діти, можна простежити з того, якими є ми. Якби ти не вчив дитину поводитися, вона все ж унаслідує поведінку батьків. Тому перед тим, як братися за виховання чад, задумайтесь: можливо, вам варто насамперед зайнятися власною вихованістю. Діти дуже добре бачать та глибоко сприймають саму атмосферу в родині. Вулиця, звичайно, виховає твоїх дітей, але, мабуть, не так, як хочеться батькам, — підмітив пан Роман.
Посадовець наголосив, що дитина навряд чи послухає батька, який курить та який закликатиме дитину не повторювати його шкідливої звички.
До обговорення долучився і начальник відділу сімї та молоді Тернопільської ОДА Ігор Чорний, який наголосив на важливості створення в Україні повноцінного інституту, котрий би опікувався питаннями сімей.
— Попри наявність обласних програм підтримки сім’ї, в нас на державному рівні більше п’яти років немає такої єдиної державної програми. Звичайно, в регіонах ми зможемо підлаштувати під національні традиції різноманітні програми підтримки сімей, проте такі заходи повинні бути впроваджені по всій Україні. На сьогоднішній день, на жаль, є не достатньо людей, які відповідають за сімейні питання. Сьогодні справами сім’ї опікується Міністерство соціальної політики, проте це управління більше займається проблемами гендерної рівності, торгівлі людьми, домашнього насильства, а потім уже сімейними питаннями. Якщо ми хочемо, щоб у нашій державі продуктивно вирішувались проблеми сім’ї, ми повинні мати інституцію, яка родинні питання вирішуватиме першочергово, — розповів пан Ігор.
Начальник наголосив, що на сьогоднішній день можна простежити, що до 60% шлюбів розпадається у перші п’ять життя.