«Найбільша розкіш – це розкіш людського спілкування» ©

Найбільша спільнота Тернополя в соціальних мережах

Авторизація

Авторизуйтеся

У селі Чугалі Кременецького району роблять бізнес на їстівних равликах (ВІДЕО)

На Тернопільщині створюють равликовий кооператив.

Саме він, на думку власників господарства «Еко Снейл», зможе допомогти України успішно розвивати цей бізнес та зайняти свою нішу серед європейських виробників равлика, йдеться у сюжеті ТВ-4.

Долучитися до кооперативу виявили бажання равлиководи з різних регіонів України, адже такий формат співпраці дозволить їм не лише обмінюватися досвідом, а й робити спільні закупки та експортувати продукцію за кордон за більш вигідною ціною.

«Я хочу започаткувати цілий рух людей, які будуть займатися цим бізнесом. Лише цього року ми маємо більше 50 людей, яким допомагаємо розпочати равликовий бізнес. Ми активно проводимо школи, обмінюємося досвідом, залучаємо більше людей… Тобто працюємо над тим, щоб створити цілий клас равлиководів і, щоб люди навчилися добре заробляти навіть у своїх домашніх господарствах та присадибних ділянках», – говорить Роман Репко, фермер та співзасновник господарства «Еко Снейл».

Цього року у «Еко Снейл» планують за три “врожаї” виростити 10 т равлика. У спеціально створених на фермі умовах вони виростають за 3-4 місяці.

Тут вирощують малого сірого равлика, який походить з Середземномор’я, і може жити лише у створених людиною умовах: його харчують, захищають від шкідників та хижаків. Спочатку молоді равлики потраплють у теплицю, потім їх переселяють на поле під накриттям, аби вони не потерпали від палючого сонця. Також тут облаштовують плівкові тунелі, щоб равлики не страждали від перепадів температури, адже в таких умовах вони перебуватимуть до середини жовтня.

Оскільки традиція споживання в Україні такого продукту відсутня, свою продукцію «Еко Снейл» експортуватиме. Купують українських равликів у Франції, Португалії, Ірландії та ще ряді європейських країн.

«Я нещодавно повернувся з виставки у Токіо і японці під час неї також виявили бажання споживати українських равликів. Тож зараз виявилося, що равликів легше продати, ніж виростити», – говорить Мирослав Загорський, директор «Еко Снейл».

За його словами, Україні знадобиться кілька років, щоб почати вирощувати принаймні 10 тис. т равликів. Зараз Європа вирощує близько 450 тис. т равлика і тим самим задовольняє попит приблизно на 60%.

«Тобто найближчі 10 років, якщо ми будемо розвивати цей напрямок, ми все ще не зможемо задовольнити попит, який існує. А він і далі росте», – говорить Загорський.

Від Тарнополя до Тернополя
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі