«Найбільша розкіш – це розкіш людського спілкування» ©

Найбільша спільнота Тернополя в соціальних мережах

Авторизація

Авторизуйтеся

У Міносвіти запропонували декрет тривалістю 3 місяці для молодих мам

У Міносвіти задумались над створенням умов для раннього повернення жінок на роботу.

Одним із ключових рішень, за словами заступниці міністра з питань дошкільної освіти Анастасії Коновалової, є адаптація дитячих садків для малюків від трьох місяців, інформує Радіо Люкс.

Раніше основний фокус дошкільної освіти був спрямований на дітей віком 3–6 років. Проте зараз МОН пропонує розширення спектра послуг, аби уникнути закриття дитсадків та забезпечити догляд і виховання для дітей молодшого віку.

"Відкриття ясел надважливе в умовах, коли на українському ринку праці бракує людей, а криза демографії тісно переплетена з економічною. Чи не основний бар’єр виходу жінки на роботу в таких умовах – неможливість отримати послугу дошкільної освіти. Дослідження показують, що стовідсоткове забезпечення дітей послугами дошкільної освіти від одного року – це потенційно +750 тис. жінок на ринку праці", – зазначаєКоновалова

Однією з головних проблем швидкого реформування системи дошкільної освіти є брак необхідної інфраструктури та кваліфікованих педагогів. Для адаптації закладів необхідне залучення інвестицій та підготовка персоналу, оскільки багато вихователів давно не працювали з найменшими дітьми.

Багато працівників уже зовсім не пам’ятають, як працювати з маленькими дітьми. Ключовим фактором, що впливає на якість дошкільної освіти, є умови праці вихователів. Молоді фахівці неохоче йдуть працювати в дитсадки через низькі зарплати.

"Доступу може не бути або через відсутність місць, або через відсутність надавачів послуг дошкільної освіти. Молодь не приходить у дошкілля через вкрай низькі зарплати. Середній вік вихователя – 54 роки, але дуже часто це й старші люди", – пояснює Коновалова.

Для залучення молодих педагогів уряд планує реформувати систему оплати праці та запровадити співфінансування державою дошкільного сектору.

"Тим часом продовжуємо працювати над гнучкістю мережі, над переробленням внутрішніх статутів і розпорядку. І використовуватимемо прямі важелі впливу на зарплату: нові штатні нормативи, до прикладу. Там, де у викладачів були мінімальні зарплати, ця зміна позитивно вплине на ситуацію. А там, де громада вже доплачувала вихователям, вона може з урахуванням нових змін зменшити доплату (наприклад, не +100%, а +80%)", – зазначає держслужбовиця.

Для ефективного використання ресурсів розглядається можливість передання частини обов’язків дошкільних закладів стороннім компаніям. Це може стосуватися таких послуг, як охорона, прибирання, догляд за територією, організація харчування та прання.

"Звісно, у маленькому сільському садочку ви не організуєте кейтеринг – цю статтю не оптимізуєш. Але є великі садочки та громади, які це роблять ефективно. І це чудова інвестиція", – зауважує експертка.

Від Тарнополя до Тернополя
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі