«Найбільша розкіш – це розкіш людського спілкування» ©

Найбільша спільнота Тернополя в соціальних мережах

Авторизація

Авторизуйтеся

У медичному університеті в Тернополі облаштували справжню криївку

Йому було 17, та він твердо вирішив піти в загони ОУН УПА. Історія повстанця з Тернопільщини та його книга із спогадами про важкі часи. У Тернополі вшанували пам’ять повстанців та презентували результати дослідницької експедиції учнів

Повідомляють Т1 Новини.

Українська Повстанська Армія – армія, яка не має аналогів у світовій історії. Одним із відчайдушних борців за волю українського народу був Микола Кліщ. Упівцем став в 17 років. Спочатку був членом молодіжного руху, згодом воював у збройних лавах УПА. Далі у 47 році арешт та 10 років у засланні.

“Він взагалі був дуже розумною людиною. Закінчив декілька класів гімназії. Наприкінці свого життя написав книжку. Запам’яталося те, як вони, не зважаючи на перебування у в’язниці, організуваи повстання. Тобто навіть у в’язниці вони все ж боролися”, каже син повстанця Іван Кліщ.

Іван Кліщ, упорядкував рукописи батька та видав книжку “Спогади повстанця”. На основі рукописів історію повстанців дослідили й тернопільські учні школи-медичного ліцею. 14-річна Катя, брала участь у науково-пошуковій експедиції.

“Якщо брати ОУН-УПА на Тернопіллі, то знаємо, що скільки людей страждало, щоб Україна була вільною незалежною державою, щоб вона мала кращу долю, і полягли вони не даремно”, каже учениця Тернопільської загально-освітньої школи-медичного ліцею №15 Катерина.

Учні не тільки досліджують побут упівців, а й відтворюють його. У медичному університеті облаштували криївку. Експонати зброї та речі побуту повстанців, які віднайшли під час експедиції. Крім того, учні досліджують легенди та перекази, пов’язані з упівцями.

“Залежить дуже багато від молодого покоління. Тому, що воно приймає від нас естафету. Ми, викладачі, сьогодні збираємо по крупинках національну спадщину, яка виражається в пісні, легенді, переказах, експонатах, які є свідками тривалої боротьби українців за нашу власну державу”, пояснює доцент кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін ТДМУ Леонід Кравчук.

Українську історію розповідають й іноземним студентам.

Оксана Рогачук, Віталій Куземко, Дмитро Лехман, Т1 Новини

Від Тарнополя до Тернополя
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі