Троє захисників з Тернопільщини повернулися з російського полону
Масштаб обміну та географія звільнених
Цей обмін став другим за два дні, що свідчить про інтенсифікацію процесу повернення українських громадян з полону. Президент України Володимир Зеленський повідомив про звільнення 103 воїнів, серед яких:
- 82 рядових та сержантів
- 21 офіцер
Зеленський зазначив:
“Наші – вдома. Ще 103 воїнів вдалося повернути в Україну з російського полону. 82 рядових та сержантів. 21 офіцера. Захисників Київщини, Донеччини, Маріуполя та «Азовсталі», Луганщини, Запоріжжя, Харківщини. Воїнів ЗСУ, Національної гвардії України, прикордонників, поліцейських”.
Склад звільнених та їхній стан
Омбудсман Дмитро Лубінець надав детальнішу інформацію про звільнених:
“Серед звільнених — оборонці 36 бригади морської піхоти, Нацгвардії, зокрема 12-ї бригади спеціального призначення «Азов», прикордонники, представники спецпідрозділу «Кракен». Також є представники Нацполу та тероборони, ДСНС, підрозділів ЗСУ”.
Лубінець також наголосив на стані здоров’я звільнених:
“Повернені потребують серйозної реабілітації, адже за час перебування у полоні стан їхнього здоров’я значно погіршився”.
Статистика обмінів та подальші плани
За даними омбудсмана, з початку повномасштабного вторгнення було проведено 57 обмінів військовополоненими, завдяки яким повернуто 3672 українців.
Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко повідомив:
“Вдома ще 103 наших героя! З них 51 – з системи МВС. 38 гвардійців, 8 прикордонників, 4 поліцейських та рятувальник. Зараз наші захисники у безпеці і зовсім скоро обіймуть своїх рідних”.
Клименко також підкреслив:
“Більшість з них – оборонці Маріуполя та Азовсталі. Також є ті, хто обороняв Чорнобильську АЕС, Харківську, Донецьку, Київську області. Ті, хто мужньо протистояв ворогові на усіх найгарячіших напрямках”.