«Найбільша розкіш – це розкіш людського спілкування» ©

Найбільша спільнота Тернополя в соціальних мережах

Авторизація

Авторизуйтеся

Топ-5 палаців та старовинних маєтків Тернопільщини

Подорож на один день - чудова нагода провести час з рідними та розширити кругозір, не виїжджаючи за межі області.

Тернопільщина багата місцями, про які ви, можливо, не знали, тому ми підготували для вас підбірку красивих місць, які варто раз побачити, ніж сто разів про них почути, пише Моє місто

1. Коропецький палац графа Бадені

Розсташування: с. Коропець Монастириський район. 

Історія:  Палац збудував колишнього власника цих земель, граф  Станіслава Бадені. У палацовому парку збереглися величезні старі дерева, зокрема, екзотичні, наприклад, платани. Палац у Коропці збудований у класично-синкретичному стилі з розкішними бароковими ліпними геральдичними атрибутами, серед яких між рушниць і мисливських ріжків почесне місце займає барельєф з зображенням перехрещених коси і ціпа. Особливо в палаці вражає мистецьке використання кольорової деревини для паркету та панелей на стінах.
 

2. Вишнівецький палац резиденція Михайла-Сервація Вишневецького

Розсташування: смт. Вишнівець Збаразького району


Історія: Перша  згадка про Вишнівець зустрічається в історичних джерелах з 1395 року. Архітектурна пам'ятка має статус загальнодержавного значення. Колишня резиденція останнього представника князівського роду Вишневецьких - Михайла-Сервація. В архітектурі Вишнівецького палацу поєднані риси пізнього бароко й класицизму. Після перебудови просторий палац набрав обрисів класичного стилю; його видовжений у плані двох'ярусний корпус із флангами.. Центральна частина фасаду з парадним входом оздоблена ризалітом, увінчаним трикутним щитом з пишним ліпленням. На задньому фасаді поміж ризалітами розміщується аркові галереї. Брами до резиденції величні, виконані з наслідуванням античних тріумфальних брам.

У 2018 році в палаці відкрили Дзеркальну залу за понад чотири мільйони гривень. Детальніше про це ви можете прочитати тут

 

3. Замок XXI століття у Скалі-Подільській

Розсташування: с. Скала-Подільська Борщівський район

Історія: Насправді старовинний на вигляд замок - архітектурне творіння сучасних митців. Об'єкт знаходиться на в'їзді в місто з боку Кам'янця-Подільського. Це звичайний радянський житловий будинок, який перетворили на замок приватний підприємець. 

 

У Скалу-Подільську варто поїхати, щоб побачити  визначну пам'ятку архітектури наіонального значення - Замок Скала над Збручем. Замок розташований на високому скелястому урвищі, на правому березі річки Збруч. Має витягнуту форму, що зумовлено рельєфом місцевості. З трьох боків природний захист забезпечує річка Збруч та її стрімкі скелясті береги.  Упоперек замкової території розташований двоповерховий палац прямокутної форми, що поділяв внутрішнє подвір'я на господарське і парадне.

4. Білокриницький замок-палац

Розсташування: с. Білокриниця Кременецький район


Історія: Замок-палац XIX століття у англо-готичному стилі, з елемантами ренесансу. На готичний стиль будівлі вказують 2 вежі із невеликими зубцями по кутах та неоготична в’їзна брама. Історія цієї унікальної споруди дуже давня, і тягнеться ще з ХVІІ століття. Білокриницький замок у різні часи перебував у різних власників: князів Збаразьких, родини Вишневецьких, потім належав роду Радзівілів, які продали маєток у 1806 році шляхтичу Колонна-Чосновському. Саме Колонна-Чосновський відновив замок, що занепадав через недбалість попередніх власників, але пожежа знищла споруду. Після відновлення за Радянщини тут був лісотехнічний технікум, а сьогодні тут розташований Кременецький лісотехнічний коледж.

5. Язловецький замок-монастир

Розсташування: с. Язлівець Бучацького району

 Історія: Територія Язловецького монастиря – надзвичайно умиротворене місце з чудовим парком, який є пам’яткою садово-паркового мистецтва місцевого значення. Територія парку дуже чиста та облагороджена, тут росте багато дерев, кущів та квітів, всюди є лавочки.

 https://moemisto.ua/te/blog/top-5-palatsiv-ta-starovinnih-maetkiv-ternopilschini-545.html?fbclid=IwAR18gtIZRSsEjfZL_xwM1oaIqMARPWSXHMpqlBFSah6kdF9mCPPfOJ3BYd4

Від Тарнополя до Тернополя
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі