«Найбільша розкіш – це розкіш людського спілкування» ©

Найбільша спільнота Тернополя в соціальних мережах

Авторизація

Авторизуйтеся

Тернополяни зняли фільм про Люблін

Молоді тернополяни зняли документальний фільм у Польщі. Стрічку назвали  «Люблін багатокультурний».

45-хвилинний фільм створювали протягом року. Його умовно поділили на 3 частини, які символізують минуле, теперішнє та майбутнє польського міста Люблін, передає сайт "Тернополяни".

У першій частині йдеться про єврея-старожила із Любліна. У другій частині висвітлили діяльність українського греко-католицького священика. У третій частині розповідають про студентку із Зімбабве та інших студентів, щоб показати Люблін як студентську столицю й те, яким місто прагне стати.

Як вже розповідали раніше, третину фільму присвятили висвітленню діяльності  українського греко-католицького священика-патріота. Про це розповідає тернополянин Роман Задорожний, менеджер міжнародних проектів Фонду Духовної Культури Прикордоння: «Головним героєм нашої стрічки про Україну є греко-католицький священик в Любліні отець Штефан Батрух. В цьому фільмі показується історія його діяльності, як він займається церквою, міжнародними проектами, які допомагають українцям в Україні. Також багато коштів він добуває, щоб допомогти українцям, які тільки приїжджають в Польщу і не знають що там робити. І от основна частина історії полягає у висвітленні діяльності отця, його фонду».

Тернополянин Павло Мудрий був оператором фільму «Люблін багатокультурний». Хлопець закінчив кіно школу у Польщі і вирішив випробувати свої знання на практиці: «Протягом року ми записували дуже багато інтерв’ю. дуже багато цікавилися історією міста, різних людей і зібрали ту історію яку потім показали у фінальній версії. Ми дивилися багато різних фільмів, щоб обрати одну лінію стрічки.

Вкінці це вийшов не просто фільм а цілий медіа-проект. Тому, що там ще волонтери зробили сайт. На ньому розміщений фільм, короткі історії людей. Також рубрика «Квадракотпер», тобто вигляд міста зверху. І таким чином ми створили певну платформу».

На створення кінострічки Євросоюз виділив 21 тисячу євро у рамках програми ERASMUS+. Фільм має вільну ліцензію. Його транслюють на польських телеканалах та культурних фестивалях. Також Люблінська міська рада розпорядилась показувати стрічку, яку створили тернополяни в місцевих школах, щоб вчити дітей гуманно ставитися до іноземців.
Фото із зйомок фільму:
{galleri}film{/gallery}

Від Тарнополя до Тернополя
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі