Тернопільські активісти б'ють на сполох: на Дністрі будуватимуть ГЕС
«Укргідроенерго» будуватиме каскад ГЕС на річці, попри всі протести громад, попри всі застереження екологічних організацій і навіть попри звернення жителів Молдови, які теж відчують після зниження рівня Дністра брак питної води. Купа сіл на півдні Тернопільської області підуть під воду. Гендиректор компанії на днях знову з’явився в наших телевізорах, впевнено розказуючи ведучим «112 каналу», що до 2026 року їхня контора побудує ГЕС на Дністрі і в Каневі. Тим паче, це їм офіційно дозволив Кабінет Міністрів програмою розвитку енергетики», — пише у «Фейсбуці» лідер тернопільського «Автомайдану» Ігор Василів.
Він, як і багато інших громадських активістів переконані, що місцева влада навіть не намагається вивчити ризики спорудження ГЕС, натомість займалася пропагандою цього будівництва. Так, головними лобістами у цій справі були брати Барни та Іван Крисак, заступник голови ОДА, пише сайт "Тернополяни".
«Після протестів громади проти знищення Дністра зробили в адміністрації комісію. Вона мала би детально вивчати всі ризики від будівництва ГЕС, дослухатися до думки мешканців області», – зауважує активіст та наголошує, що проект, який представила компанія «Укргідроенерго», загрожує руйнуванням природної та історико-культурної спадщини одного з семи природних чудес України – Дністровського каньйону.
За словами Ігоря Василіва, коли Тернопільська обласна рада проголосувала за заборону будівництва ГЕС на Дністрі в межах області, лобісти спробували обійти рішення.
«Тож чи будувати електростанцію на річці тепер будуть вирішувати ради сіл, розташованих біля місць можливого зведення ГЕС. А їх, я вам гарантую, чиновнички трошки більшого калібру фінансово “простимулюють”. Пи,Си. Дай Боже щоб я помилявся...», — пише «автомайданівець».
Нагадаємо, компанія «Укргідроенерго» представила проект будівництва на територіях Тернопільської, Івано-Франківської та Чернівецької областей низки гідроелектростанцій на Дністрі, що викликало обурення екологів та громадських активістів. Останні неодноразово влаштовували пікети з вимогою заборонити заплановане будівництво на річці.