«Найбільша розкіш – це розкіш людського спілкування» ©

Найбільша спільнота Тернополя в соціальних мережах

Авторизація

Авторизуйтеся

Справу Михайла Феськіва, щодо вбивства чотирьох людей, вдруге розглядав Верховний суд

Михайло Феськів у листопаді 2017 року вийшов з місця позбавлення волі, де він отримав 15-річний термін за вбивство. Потім, за версією слідства — як досудового, так і судового, — скоїв ще три вбивства на Тернопільщині. Врешті отримав довічний термін ув'язнення.

У 2018 році тернополяни були налякані вбивцею, який переховувався від поліції та щодня телефонували до правоохоронців з повідомленнями із різних місць області про громадян, схожих на чоловіка. Правоохоронці реагували на кожен із викликів, Пише 20 хвилин

21 вересня 2018 р. поліція затримала Михайла Феськіва, на рахунку якого, підозрювали тоді, не менше чотирьох убивств. Зловмисник у листопаді 2017 року вийшов з місць позбавлення волі, де він відбував п’ятнадцятирічний термін за вбивство чоловіка на Гусятинщині. З січня по квітень тернополянин перебував на заробітках, а коли повернувся, почав вести бродячий спосіб життя та зловживати спиртними напоями.

Вбивства, в яких звинуватили

13 червня 2018 р. у закинутій будівлі місцева мешканка виявила тіло, загорнуте у поліетиленові пакети та покривало. За декілька днів неподалік того самого місця у смітті оперативники відкопали труп ще одного чоловіка. Як стало відомо у ході слідчо-оперативних заходів, 7 червня підозрюваний разом зі знайомим Рудковським Андрієм, який також перебував у розшуку, а також тернополянкою та ще одним товаришем, розпивали спиртні напої. Між трьома чоловіками виникла суперечка, яка переросла у бійку.

Нанесення тілесних ушкоджень стали летальними для одного з тріо. Рудковський та Феськів тіло закопали у смітті на вулиці Чубинського. Після вбивства пішли далі випивати на вулицю Тарнавського. За попередньою інформацією, у квартирі перебувало шестеро осіб. І знову між підозрюваними та сусідом виник конфлікт. Останнього побили, а тіло, замотавши простинею та покривалом, спакували у поліетиленовий пакет, зв’язали з обох боків шнурівками та вивезли в закинуту будівлю на Чубинського. Рудковського та Феськіва оголосили в розшук. В ході відпрацювання території Тернопільської області слідчо-оперативна група в хащах поблизу села Біла виявила  ще одне тіло зі слідами насильницької смерті. Невідомим виявився Рудковський Андрій Степанович – підозрюваний у двох вбивствах.
 

Чому подали апеляцію?

У серпні 2022-го Тернопільський міськрайсуд засудив Михайла Феськіва до довічного позбавлення волі.

15 лютого 2023 року розглянули апеляційну скаргу захисниці Михайла Феськіва.

— Апеляцію подала захисниця Михайла Ф., наполягала, що досудовим слідством було порушено право на захист на той момент підозрюваного, а в ході слідства недотримано вимог кримінально-процесуального законодавства, — повідомили у пресслужбі Тернопільського апеляційного суду. — Сам обвинувачений вини не визнав, наполягав, що був сильно пяним і не міг вбити, зокрема Андрія.

Адвокатка у суді була налаштована рішуче, обіцяла подати касацію і навіть дійти до Європейського суду. Катерина Воронюк — уже четверта захисниця у справі Михайла Феськіва. Принаймні за інформацією «20 хвилин», адже ми за розвитком подій у цій справі стежимо від 2018 року.

І ще багато чого змінилось за ці роки. Скажімо, відійшла у вічність подруга чоловіків по пляшці, яка була фігуранткою кримінального провадження та, зрештою, усе розповіла поліції.  
 

Катерина Воронюк, адвокатка Михайла Феськіва, тоді повідомила «20 хвилин», що касацію подаватимуть однозначно.

— Умисел і мотив не доведені, нам не дали допитати експертів, чим порушили право на захист, — прокоментувала Катериан Воронюк. — У нас є питання до причин смерті, кількості та локалізації ушкоджень, чи дійсно вони були завдані моїм клієнтом. Навіть якщо і ним, то стаття має бути іншою. Питання і до дати смерті, є невідповідність з обвинувальним актом.

 

Що сказав Верховний суд?

Апеляція залишила в силі вирок суду першої інстанції, адвокатка подала касаційну скаргу до Верховного суду. У ній посилалась на невідповідність висновків суду першої інстанції фактичним обставинам кримінального провадження, істотне порушення вимог кримінального процесуального закону, неправильне застосування закону України про кримінальну відповідальність, невідповідність призначеного покарання тяжкості кримінального правопорушення та особі засудженого. Та просила скасувати вирок суду першої інстанції та ухвалу апеляційного і призначити новий розгляд у суді першої інстанції. Вважала, що вину засудженого в інкримінованих вбивствах не доведено поза розумним сумнівом. Не доведено умислу на вбивство. Не встановлено мотивів усіх вбивств. Не встановлено причини смерті одного з убитих та знаряддя його вбивства. Не встановлено механізму завдання ударів двом іншим. Судами обох інстанцій не наведено обґрунтування наявності попередньої змови.

Засуджений підтримав у засіданні свою адвокатку. А прокурор вважав касаційну скаргу захисника необґрунтованою та просив залишити її без задоволення.

— Під час розгляду справи судом апеляційної інстанції допущено порушення вимог кримінального процесуального закону, яке є істотним, оскільки ставить під сумнів законність і обґрунтованість судового рішення, що у відповідності з вимогами ст. 438 ч. 1 п. 1 КПК України є підставою для скасування такого рішення, — йдеться у постанові Верховного суду від 23 вересня 2023 року. — За таких обставин, ухвала апеляційного суду підлягає скасуванню з призначенням нового розгляду у суді апеляційної інстанції, а касаційна скарга захисника — задоволенню частково.

 

Знову апеляція і касація

Апелянт посилалась на те, що стороною обвинувачення не доведено наявності у її підзахисного мотиву на вчинення умисного вбивства трьох осіб. Наголошувала, що в основу обвинувального вироку взято докази, які не підтверджують того, що усіх трьох вбив саме Михайло Феськів. Апелянтка  вважала, що ряд процесуальних дій були здійсненні з істотним порушенням вимог кримінального процесуального закону, тому здобуті на підставі цього докази суд не вправі був обґрунтовувати ними рішення. Вказала на те, що жодний із висновків експерта, який міститься в матеріалах кримінального провадження, на пряму не підтверджує вину обвинуваченого в інкримінованому йому кримінальному правопорушенні.

 

Апеляційна інстанція лише виключила мотивувальної частини вироку як доказ протокол огляду місця події. В решті вирок міськрайсуду зашилили в силі. 

Катерина Воронюк знову оскаржує у Верховному суді рішення апеляції. 

24 жовтня 2024 року колегія суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду ухвалює Постанову, яка набирає законної сили з моменту її проголошення, є остаточною і оскарженню не підлягає.      

— У касаційній скарзі захисник просить скасувати вирок та ухвалу судів щодо ОСОБА_6 і призначити новий розгляд у суді першої інстанції з підстав істотного порушення вимог кримінального процесуального закону, невідповідності висновків суду першої інстанції фактичним обставинам кримінального провадження, неправильного застосування закону України про кримінальну відповідальність та невідповідності призначеного покарання тяжкості кримінального правопорушення і особі засудженого, — дізнаємося із матеріалів справи у Судовому реєстрі. 

Адвокатка вважає, що винуватість Михайла Феськіва в інкримінованих йому вбивствах не доведена поза розумним сумнівом та не встановлено мотивів, механізму заподіяння ударів та не обґрунтовано наявності попередньої змови. Також наводить доводи щодо суворості призначеного засудженого покарання у виді довічного позбавлення волі та вважає його таким, що не відповідає тяжкості кримінальних правопорушень і особі засудженого.
 

Прокурор під час касаційного розгляду вважала безпідставними доводи касаційної скарги сторони захисту та просила залишити її без задоволення, а оскаржувані судові рішення без зміни.

Верховний суд залишив в силі вирок міськрайсуду від 2022 року, а касаційну скаргу захисниці — без задоволення. 

Михайло Феськів таки відбуватиме покарання довічно. «20 хвилин» намагалися отримати коментар адвокатки, проте вона відмовила, пославшись на зайнятість. Інформації, де відбуватиме покарання чоловік, який кілька місяців тримав у страху Тернопільщину і якого засудили за вбивства чотирьох людей, поки дізнатися не вдалося. 

 

 

Довідка

Феськів Михайло Петрович народився 14 травня 1977 року у с. Яблунів  Гусятинського району. 

Від Тарнополя до Тернополя
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі