Соціальні грошові виплати та допомога при народженні дитини у 2018 році в Україні
Якими можуть бути зміни?
Верховна Рада України планує кардинально змінити підхід до нарахування виплат на дітей. При цьому нюанси, пов’язані зі змінами чинного законодавства, ще не відомі в повній мірі. Експерти не уточнюють, за якою схемою вони планують проводити зміни.
Соціальні виплати на дітей повинні бути збільшені. Основним завданням є прагнення вирішення демографічної проблеми і збільшення показників народжуваності в Україні. Представники уряду розуміють, що в іншому випадку країна може опуститися до 200 позиції в списку світового рейтингу.
Спочатку для вирішення демографічної проблеми намагалися збільшити розмір компенсації для молодих матерів. Однак після початку військових подій і погіршення економічного стану ситуація кардинально змінилася. Тепер члени багатодітних сімей змушені жити практично в злиднях. Передбачається, що соц виплати малозабезпеченим на дітей 2018 в Україні повинні посприяти поліпшенню фінансового стану багатьох українських громадян.
Експерти припускають, що фінансову допомогу для дітей молодше шести років бажано прив’язати до прожиткового мінімуму. Надалі бажано орієнтуватися на розмір допомоги при народженні дітей. При цьому, якщо в сім’ї народжується друга або третя дитина, можна розраховувати на більш серйозну фінансову допомогу.
Спочатку повинні виплачувати до 40 відсотків від усієї суми. Після цього кошти будуть видаватися протягом трьох років. При цьому розмір фінансової допомоги може збільшуватися з поступовим зростанням базового показника, завдяки чому фінансова допомога завжди буде значущою.
Для отримання соціальних виплат буде потрібно виконати ряд зобов’язань. Передбачається обов’язкова подача довідок про дохід та про склад сім’ї. Якщо ж жінка працювала замість декрету, фінансова допомога може бути надана особі, яка займалася вихованням дитини. Незважаючи на те, що така підтримка колись була недоступна, вона повинна бути відновлена.
Фінансова допомога для дітей, батьки яких відмовилися від аліментів
Доступні дитячі виплати в 2018 році залежать від сімейного статусу батьків. Якщо подружжя виявилися в розлученні і батько дитини відмовився від виплат, передбачається додаткова фінансова компенсація. Це обумовлено тим, що в багатьох ситуаціях для отримання аліментів через суд потрібно багато часу.
Додаткова підтримка доступна, якщо сім’я живе в обмежених фінансових умовах. При цьому розмір додаткової допомоги може досягати 50 відсотків.
Особливості фінансової допомоги на окупованих територіях
Затверджені соціальні виплати на дітей у 2018 році в Україні повинні виплачуватися тим, хто живе на окупованій території держави. При цьому в Криму на фінансову допомогу можна претендувати лише, якщо діти народилися до 2015 року.
Особливий підхід реалізовується для сімей, які переїхали з Донецької чи Луганської області. В цьому випадку потрібно подбати і подати стандартний пакет документів до органів, що відповідають за соціальне забезпечення, з урахуванням територіального місцезнаходження. Після цього буде прийнято рішення про призначення фінансової допомоги відповідно до чинного законодавства України.
Допомога не передбачена для дітей, свідоцтва про народження для яких були видані в установах ЛНР і ДНР. Це обумовлено тим, що наданням фінансової допомоги займаються представники соціальних служб самопроголошених республік без урахування українського законодавства.
Кому не виплачуватимуть соціальну допомогу?
Фінансова допомога від держави доступна не всім громадянам. Це обумовлено особливостями чинного законодавства і наявністю серйозних економічних проблем.
Соціальні допомоги не доступні в наступних випадках:
- діти отримали свої свідоцтва про народження від ДНР і ЛНР;
- діти, які були народжені в Криму після 2015 року;
- одинокі матері, діти яких вже виросли, знаходяться в шлюбі, вчаться на заочній формі або офіційно працевлаштовані.
Фінансова підтримка з боку українського уряду доступна тільки до 23-х років, якщо дитина навчається на очній формі і не має можливості для працевлаштування.
Інформація в документах, в тому числі зазначений дохід, повинна відповідати реальній ситуації. В іншому випадку державна влада може відмовити у виплаті соціальних допомог.
Доступні соц виплати дітям інвалідам у 2018 році в Україні та іншим неповнолітнім громадянам є гідною фінансовою допомогою для тих, хто перебуває на межі бідності або злиденності, зацікавлений в отриманні спеціальних виплат.
Джерело: Я вагітна