«Найбільша розкіш – це розкіш людського спілкування» ©

Найбільша спільнота Тернополя в соціальних мережах

Авторизація

Авторизуйтеся

Слов`янський Новий рік 14 вересня: що потрібно, а що не можна робити

Сьогодні не можна виходити на берег річки, поки не піде ранкова роса. Люди вірили, що в цей день рано вранці на берег виходить риба-вугор, яка ходить по лугах і по росі. Вона таким чином змиває з себе всі хвороби і передає їх людині.

Вугор був такою рибою, яку на Русі в принципі не дуже шанували, її їли тільки в крайньому випадку, коли в семи містах вже їжі ніякої немає. І то, не можна торкатися до голови і хвоста. У народних повір'ях це хитрий змій, якого використовують чаклуни, пише Знай.юа

Як і в будь-яке інше православне свято, в індикт не можна лаятися, лихословити і ображати інших. Крім того, потрібно сьогодні розібратися з усіма грошовими справами, щоб наступний рік був вдалим. Якщо говорити про чисто православне святкування, то потрібно піти в храм і причаститися. Також варто попросити вибачення у тих людей, яких ви встигли образити за цей церковний рік. Близьким дарують релігійні речі: ікони, книги або календарі.

Сьогодні вдома краще запалити новий вогонь, а старий ще напередодні ввечері загасити. Звичайно такий новий вогонь потрібно заговорювати, але раніше цим займалися знахарі, а зараз слова не збереглися.

Можна і потрібно займатися домашніми справами, особливо тими, що стосуюься рукоділля. Дівчата, які займаються ткацтвом або пряжею можуть поворожити: якщо нитка рівно лягає, то чоловік хорошим буде, а якщо ні - то ні на що непридатним. Також цей день відмінно підходить для переїздів, але новосілля потрібно обов'язково відсвяткувати з близькими.

 

Прикмети

- Тепла погода 14 вересня віщує теплу зиму

- Дме вітер з південного боку - взимку буде досить тепло

 - Суха погода - восени теж буде мало дощів

 - Гуси вже відлетіли у вирій - за прикметами, зима настане рано

 - Погода дощова - осінь буде з великою кількістю опадів

 - Багато павутини - осінь буде сухою і довгою

 -Якщо людина народилася 14 вересня, то його талісманом буде амазонит

Від Тарнополя до Тернополя
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі