«Найбільша розкіш – це розкіш людського спілкування» ©

Найбільша спільнота Тернополя в соціальних мережах

Авторизація

Авторизуйтеся

Скільки студентів у Тернополі зможуть навчатися безкоштовно? (ІНФОГРАФІКА)

Тернопільські випускники подаватимуть документи та заяви у виші з 12 до 26 липня.

Претенденти на державне та регіональне замовлення повинні обмежитись сімома заявами та чотирма спеціальностями, повідомляє osvita.ua. А от на навчання за контрактом подавати документи можна у необмеженій кількості.

На сайті МОН у розділі «Вступна кампанія 2018» розміщені ліцензійні обсяги державного замовлення та кваліфікаційні мінімуми (кількість вступників з найкращими балами, які мають обрати навчання за конкретною спеціальністю у виші, щоб на цю спеціальність взагалі відбувся набір «бюджетників») трьох тернопільських вишів. Також в документі зазначали квоту: перша – кількість вступників на основі вступних іспитів та друга – для вступників за спрощеною процедурою з окупованих територій – АР Крим та м. Севастополя.

Найбільший ліцензійний обсяг державного замовлення на бакалаврат (кількість вступників на спеціальність чи спеціалізацію, що може прийняти заклад) серед тернопільських вишів – у ТНЕУ. Економічний університет пропонує 3360 місць на денну форму та 3235 – на заочну. Найбільше державних місць є на факультети фінансів та банківської справи (690 на денну форму та 900 на заочну). Найменше «бюджетників» буде на готельно-ресторанній справі та політології (по 30 місць).

Немало державних місць запланували і у ТНТУ. На денну форму пропонують 2240 місць, а на заочну – 815. Найбільше шансів вступникам дають факультети комп’ютерних технологій (210 та 90), найменше – кібербезпека (25 та 0) і економіка (по 25).

ТНПУ цьогоріч пропонує 1593 місць на денну і 977 на заочну форму. Верхні показники державних місць на факультетах 100-140. Так, на факультет комп’ютерних технологій набирають 140 «бюджетників», на іноземну філологію та переклад – 100. Ці популярні факультети не дають держзамовлення на заочну форму. Приблизно таку ж кількість і на денну, і на заочну форму пропонують факультети біології та соціальної роботи. Найменше місць на спеціальностях – екологія (по 25) і образотворче мистецтво (20 та 0).

Медичного університету у переліку МОН немає. На сайті вишу у рубриці «Інформаційний центр абітурієнта» знаходимо лише обсяг державного замовлення у 2017 році. Це 100 місць на денну форму і 450 на заочну. Пропозиція була на медсестринство (50 та 450) і фізичну терапію (50 та 0).

Рейтинг вступників на основі сертифікатів ЗНО, творчих конкурсів або вступних іспитів опублікують не пізніше 1 серпня.

Ціни на навчання за контрактом у тернопільських вишах шукайте на Терені згодом.

Джерело

Від Тарнополя до Тернополя
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі