«Найбільша розкіш – це розкіш людського спілкування» ©

Найбільша спільнота Тернополя в соціальних мережах

Авторизація

Авторизуйтеся

Щогодини в Україні реєструють 20 випадків захворювання на рак

У світі. Статистика говорить про те, що за останні 100 років за рівнем захворюваності та смертності в світі онкопатологія перемістилася з десятого місця на друге, поступаючись лише хворобам серцево-судинної системи. За даними ВООЗ, щороку знову хворіють 10 млн чоловік. Як стверджує ВООЗ, смертність від раку до 2030 року зросте на 45%, в порівнянні з рівнем 2007 року.

У Європі. Як заявили представники ВООЗ, кількість смертельних випадків, викликаних раком, буде в Європі поступово збільшуватися. При цьому, за їх словами, можна було б запобігти до 40% випадків захворювання раком, якби люди вели здоровий спосіб життя і поліпшили механізми виявлення раку. У країнах Європи до ризику захворювання раком найбільшою мірою схильні люди з низьким і середнім рівнем доходу, які в меншій мірі усвідомлюють фактори ризику, а також мають обмежений доступ до ефективної медичної допомоги. За словами представників ВООЗ, 72% смертельних випадків, викликаних раком, зафіксовані в країнах з низьким або середнім рівнем доходу на душу населення, повідомляє Управління охорони здоров'я Тернопільської облдержадміністрації.

В Україні. Україна на другому місці в Європі за темпами поширення раку.

Щорічно в Україні більше 160 тис. чоловік дізнаються, що вони онкохворі.

Щороку від раку помирають близько 90 тис. осіб, з них 35% люди працездатного віку.

Щодня в Україні захворюють раком 450 людей, з них гинуть 250.

Щогодини реєструється понад 20 нових випадків захворювання, а 10 жителів України помирають від раку.

Ризик розвитку онкологічних захворювань становить 27,7% для чоловіків і 18,5% для жінок. Злоякісні новоутворення вражають в Україні кожного четвертого чоловіка і кожну шосту жінку.

За розрахунками фахівців, до 2020 року кількість вперше захворілих на рак в Україні перевищить 200 тис.

За даними Інституту раку за останні десять років кількість хворих зросла на 25%, загальна чисельність населення скоротилася на 4 млн. чоловік. Онкологічна захворюваність стабільно зростає на 2,6-3% на рік, і рак продовжує «молодіти». Здавалося б, за цими показниками ми не сильно відрізняємося від розвинених країн, проте слід враховувати, що середня тривалість життя українців на 10-20 років нижча, а захворюваність на рак істотно зростає після 50 років. І далеко не кожен українець доживає до «свого раку», вмираючи від інших причин.

Демографічна картина захворюваності за даними Національного інституту раку

У віковій групі 18-29 років найбільшу питому вагу мають:

• у чоловіків - хвороба Ходжкіна і злоякісні новоутворення яєчка (29,7%);

• у жінок - хвороба Ходжкіна і злоякісні новоутворення шийки матки (29,6%).

У віці 30-74 років найбільш поширені :

• у чоловіків - злоякісні новоутворення легенів і шлунку;

• у жінок - злоякісні новоутворення молочної залози.

У віковій групі понад 75 років найбільш поширений:

• у жінок - рак шкіри;

• у чоловіків - рак легенів і шкіри.

Смертність Україна займає друге місце в Європі за кількістю жителів, що померли від раку. На кожні 100 тисяч чоловік припадає 347 смертельних випадків. Незважаючи на зусилля, що вживаються щодо зниження обсягів вживання тютюну, рак легенів залишається головною причиною смертності. За інформацією Національного реєстру раку, в нашій країні рак легенів у статистиці смертності від злоякісних новоутворень за підсумками 2008 року займав перше місце у чоловіків і сьоме - у жінок. Тобто, куріння є причиною майже третини смертей, коли у світі – менш як чверть. І кількість курців в Україні з року в рік збільшується на тлі антинікотинових воєн в Європі та США.

Основними причинами смерті є:

• у чоловіків – злоякісні новоутворення легенів, шлунку, прямої кишки, передміхурової залози, ободової кишки - 56,0% всіх випадків;

• у жінок – злоякісні новоутворення молочної залози, шлунка, ободової кишки, прямої кишки, яєчників, шийки матки – 57,6%.

За останні п'ять років питома вага основних нозологічних форм злоякісних новоутворень у структурі смертності практично не змінився. Побічно це свідчить про відсутність ефективних профілактичних заходів.

Виліковність. Повністю виліковується менше половини (41,4%) з тих, у кого виявляють злоякісну пухлину.

Експерти визнають, що багато видів раку сьогодні виліковні, проте успішність лікування залежить від того, скільки коштів виділяється на лікування місцевими органами охорони здоров'я і на якій стадії пацієнту ставиться діагноз. Шанси на повне лікування збільшуються, якщо хвороба вдається виявити на ранніх стадіях. У більшості випадків українці занадто пізно приходять до лікаря.

Рак – це хвороба, яку можна ефективно лікувати на ранніх стадіях. Але щоб виявити її в зародку – необхідно пройти діагностичне обстеження, яким більшість громадян нехтують.

Від Тарнополя до Тернополя
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі