«Найбільша розкіш – це розкіш людського спілкування» ©

Найбільша спільнота Тернополя в соціальних мережах

Авторизація

Авторизуйтеся

Що не варто робити в присутності дитини

Якщо Ви вмієте виховувати самого себе, значить Ви зумієте виховати дитину! Тому що є деякі речі, які ми могли б не робити, а робимо, хоча знаємо, що це погано. Отже, прийшов час позбавлятися від поганих звичок для того, щоб вони не стали звичками наших дітей.

Сидіти в гаджетах
Говоримо, що комп’ютер шкідливий, а самі постійно проводимо час біля нього. Зрозуміло справа, нам це потрібно, ми тільки по справі … Але ж діти бачать нас, захоплено втупившись у монітор! Так що виправдання виправданнями, а гаджети треба відсунути в сторону, і спілкуватися, спілкуватися, спілкуватися … наживо!

Заперечувати думку чоловіка
Він робить зауваження, а ми: «Ти не правий! Він зовсім не такий! Він не прибрав іграшки не тому, що лінується, а тому що 40 хвилин – це мало! ». Він карає, а ми – даємо смачненьке в знак розради. Буває таке? Ну звичайно, адже тато (або мама – якщо ситуація навпаки) занадто суворий, а дитини так шкода! Однак психологи радять в спірних ситуаціях змовчати і не губити авторитет батька. Потім, наодинці, все скажете своєму благовірному – чому не правий і як треба було зробити.

Лаятися
Слідкуйте за своєю мовою. Напевно, за останній час до нас прилипло безліч штампів, жаргонізмів і навіть нецензурної лексики. Простіше кажучи, закінчуємо лаятися і виражатися, читаємо більше літератури, щоб і у малюка мова була красивою і правильною.

Кричати і лаятися
Дитяча психіка дуже вразлива, коли батьки сваряться – малюки стають легко збудливими і нервовими. Тому вчимося вирішувати конфлікти мирним шляхом, домовлятися, а також тримати себе в руках. Ну а якщо конфлікт назрів, намагайтеся лаятися під час відсутності дитини.

Обговорювати і критикувати інших
Ну, буває, дратує хтось, чи назріла образа на когось, або просто від нічого робити, але ми починаємо обговорювати людей, причому за очі. Дуже погана звичка, після цього ще може стати якось дуже соромно, але вже все сказано. Давайте виправимо ситуацію і постараємося більше цього не робити. Для початку – хоча б у присутності дітей. По-перше, дитина може все почуте комусь переказати. По-друге, дитина, як губка, вбирає і вчиться у нас. По-третє, якщо мова йде про відому для малюка людину (наприклад, про вихователя дитячого садка або про бабусю), це може заподіяти дитині психологічну травму.

Бути в залежності від шкідливих звичок
Так-так, це все ті ж злощасні куріння і алкоголь. Якщо ми знаходимося в залежності від цих монстрів, то з великою часткою ймовірності дитина піде по ваших стопах. Чи не простіше розлучитися зі шкідливими звичками?

Казати неправду
Батьки для дитини – це острівець безпеки. Вона цілком довіряє мамі і татові і вірить їм. І найменша брехня може порушити ці відносини. Тому, виховуючи малюка, намагайтеся говорити тільки правду. Краще не договорити або взагалі промовчати, ніж збрехати.

Не дотримуватися правил безпеки
«Переходь дорогу тільки на зелене світло і по зебрі!», – говоримо ми і через кілька днів разом з дитиною переходимо вулицю в недозволеному місці, тому що «до світлофора далеко». З таким підходом діти не навчаться дотримуватися правил. До чого, якщо батьки їх порушують? Тому обов’язково дисциплінуємо себе, ні на хвилину не забуваємо, що ми – приклад для наслідування, і треба цьому відповідати.

Від Тарнополя до Тернополя
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі