«Найбільша розкіш – це розкіш людського спілкування» ©

Найбільша спільнота Тернополя в соціальних мережах

Авторизація

Авторизуйтеся

Сенсорна інтеграція у Тернополі: Країна мовлення запрошує на корекцію

Нещодавно у Тернополі відкрився другий філіал логопедично - корекційного центру «Країна мовлення» на проспекті Злуки, 41, де були створенні умови для якісного та ефективного проведення сенсорної інтеграції.

Що таке сенсорна інтеграція?
Сенсорна інтеграція - це термін, який використовується для опису процесів у мозку, які дозволяють нам отримувати інформацію, яку ми отримуємо від наших 5 органів чуття, організовувати її та реагувати належним чином. У нас також є вестибулярна відчуття (рівноваги), яке говорить нам, як розташовувати наше тіло та голову, і пропріоцептивне відчуття (усвідомлення тіла в просторі), яке допомагає нам знати, що ми робимо з нашими суглобами, м'язами та зв'язками.

Які ознаки сенсорної гіпер- чи гілочутливості можна помітити у людини?
Так як у людини є 7 систем сприймання зовнішнього подразника, то і прояви можуть бути різними. Але давайте все ж окреслимо декілька з них. Візуальні прояви: прикриває очі, коли світло занадто яскраве; дивиться на яскраве, флуоресцентне або мерехтливе світло; дивиться на обертові предмети; тримає предмети дуже близько до очей або обличчя; відсутній зоровий контакт або погляд за межі обличчя людини. Слухові прояви: прикриває вуха, коли чує гучні звуки; тікає з гучних місць; скаржиться на шум всередині кімнати або за вікном; затуляє вуха в їдальні або у ванній. Тактильні прояви: уникає торкання певних, поверхонь або текстур; торкається всього, що потрапляє на очі, не реагує на біль; може кусати або смоктати власну шкіру, не реагує або надмірно реагує на екстремальні температури (тобто, носить шорти, коли дуже холодно; не любить бруднити, мочити руки та ноги, потрапляти в пісок чи фарбу, уникає торкання волосся, обличчя або голови. Смакові прояви: відмовляється їсти або має підвищений блювотний рефлекс на певну їжу; чутливість до гарячої або холодної їжі; облизує, пробує на смак або намагається зʼїсти тісто для ігор, предмети чи іграшки. Нюхові прояви: може відчувати запах усього, до чого торкається; чутливий до запахів; може не відчувати або розпізнавати неприємні запахи; нюхає інших людей. Вестибулярні прояви: може виглядати як «шукач гострих відчуттів» (наприклад, стрибки з високих місць, лазіння по меблях, надзвичайно швидкий біг); труднощі з сидінням або нерухомістю; легко втрачає рівновагу під час ходьби, підйому та спуску по сходах або стоячи; качається туди-сюди. Пропріоцептивні прояви: торкається стін під час ходьби; під час розмови з іншими стоїть занадто близько; жує, тягне або крутить предмети; навмисно падає або врізається в речі, ходить скуто і некоординовано; постійно тягне пальці або тріскає кісточками пальців.
   Це лише певний перелік тих ознак, які ми можемо помітити за дитиною або ж дорослим на рівні побуту. Та їх достатньо, аби мати підстави звернутись до спеціаліста для точної та якісної діагностики.

Koму необхідна сенсорна інтеграція?
- Дітям із затримкою мовлення, порушеннями моторного планування чи/або мовленнєвого розвитку;
- Дітям із порушених цілеспрямованого руху (моторною незграбністо), які важко освоють нові рухи та навички.
- Дітям із надто високим або ж надто низьким рівнем рухової активності. 

- Дітям, яким через різні причини важко, адаптуватися у групі однолітків.
- Дітям із надмірною або недостатньою чутливістю до тактильних, зорових, слухових стимулів.
- Дітям із особливостями або порушеннями емоційно-вольової сфери зокрема розладом аутичного спектру.
- Дітям, які уникають доторків до певних фактур (пісок, пластилін, рідини).
- Дітям, які погано почувають себе на гойдалках і каруселях або занадто захоплюються цими іграми.

Як проходить заняття?
У логопедично-корекційному центрі «Країна мовлення» проводиться курс сенсорної інтеграції, який включає 10-12 сеансів тривалістю 50 хв. Після ретельного огляду дитини, проведення усіх діагностичних проб, спеціаліст складає маршрут корекції, де чітко зазначає мету та ціль курсу конкретно для кожної дитини.
  Кабінет сенсорної інтеграції має бути облаштований усім необхідним обладнанням, аби корекція проходила ефективно, корисно та безпечно. У логопедично-корекційному центрі "Країна мовлення" створений простір для проведення таких занять. У нас ви можете побачити підвісні системи, такі як: гойдалка «Платформа», гамак «Гніздо», підвісна гойдалка «Жабка», гойдалка «Колода». Окрім підвісних систем ми використовуємо і балансувальні платформи такі як батут, доріжка Джедая, балансири для рук та ніг. Також незамінним атрибутом є і обтяжуючі елементи: жилети, накладки для рук та ніг. Еластичні панчохи - один з улюблених видів обладнання наших діток. То ж заняття з сенсорної інтеграції - це не лише корисно, а й весело!

Контакти для запису
Заняття проходять у Логопедично-корекційному центрі «Країна мовлення», який надає корекційні, логопедичні, психологічні послуги та спеціалізується на роботі з дітьми раннього, дошкільного, шкільного віку.

Центр розташований у м. Тернопіль, проспект Злуки 41 (телефон для довідок: 068-730-00-46)
Будемо раді допомогти.

Від Тарнополя до Тернополя
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі