«Найбільша розкіш – це розкіш людського спілкування» ©

Найбільша спільнота Тернополя в соціальних мережах

Авторизація

Авторизуйтеся

Сам собі сервіс-центр: як створити е-кабінет водія. Переваги нововведення

Власникам автомобілів більше не треба втрачати час на поїздки в сервіс-центри МВС (колишні МРЕВ), щоб вирішити будь-яке - навіть нескладне питання, що стосується "залізних коней". Справа в тому, що перед новим роком почав роботу електронний кабінет водія (ЕКВ).

Тепер кожен може дізнатися актуальну інформацію про власний автомобіль і водійське посвідчення, оплатити штраф за порушення ПДР і перевіритиоплату, записатися в електронну чергу в сервісні центри МВС, а також з'ясуватиісторію будь-якого автомобіля по його VIN-коду (автомобільний аналог IMEI-коду дляідентифікації мобільного телефона). Для цього досить створити свій персональнийЕКВ, пише ukr.segodnya.ua

Онлайн-сервіс доступний на сайті e-driver.hsc.gov.ua, на порталі Кабміну kmu.gov.ua, в розділі "Електронні послуги". Доступ в ЕКВ можливий за допомогою цифрового підпису, в тому числі інтегрованого в спеціальну SIM-карту вашого мобільного телефону (MobileID). Щоб отримати таку сімку, потрібно звернутися до свого мобільного оператора. Також авторизуватися можна через BankID – спосіб електронної ідентифікації громадян за допомогою їх даних в банку, де вони обслуговуються. Сервіс надається Нацбанком і можливий тільки для клієнтів тих банків, які його підтримують.

Як роз'яснили нам у Головному сервісному центрі МВС, звичайні ідентифікованікористувачі ЕКВ, на відміну від спеціально уповноважених осіб, наприклад, нотаріусів,адвокатів, отримають обмежений доступ до даних електронного реєструавтотранспорту. Їм буде доступна тільки інформація про будь-який автомобіль, якщовідомий його VIN-код (див. інфографіку), і закриті дані про те, хто є власникомавтомобіля. Обмеження потрібно для того, щоб подібними даними не моглискористатися кримінальні елементи і просто цікаві.

Три кроки до е-кабінету водія

Створити свій е-кабінет водія (ЕКВ) досить просто для тих, хто вже має електронний підпис або користується однією з двох систем ідентифікації, зазначених вище. У кого ж їх немає, обзавестися особистим ЕКВ не вийде. Отже, перший крок. Заходимо на сайт Головного сервіс-центру МВС – e-driver.hsc.gov.ua або на портал Кабміну kmu.gov.ua в розділ "Електронні послуги". Другий крок: робимо авторизацію за допомогою електронного підпису, BankID або MobileID. Третій крок: вказуємо свою електронну пошту (для повідомлення про штрафи та обтяження, наприклад, про заборону з якоїсь причини продажу вашого ТС) і номер мобільного телефону (для запису в електронну чергу). Цю інформацію можна вказати і пізніше, зайшовши в розділ "Мій профіль".

Персональний ЕКВ має 6 розділів:

  1. Картка водія. У ньому міститься загальна інформація про наявність автомобіля (ів), штрафи, посвідчення водія, запис в електронну чергу і т. Д.
  2. Автопарк. Інформацію про всі ТЗ власника ЕКВ: номерні знаки, марка, модель,об'єм двигуна, колір, рік випуску. Поки дані є тільки по ТЗ, зареєстрованих після2013 р.
  3. Електронна черга. Дає можливість записатися в чергу для отримання послуги всервіс-центрі онлайн і побачити історію своїх записів.
  4. Штрафи. Містить історію адмінпорушень ПДР (номер протоколу, дата, стаття) ідає можливість оплатити штраф.
  5. Замовлення індивідуального номерного знака. Можна перевірити, чи вільнийбажаний номерний знак в вашому регіоні (наприклад, "ДІД САШКО"), і замовитийого. Після цього з вами зв'яжуться для подальшої оплати, виготовлення та реєстрації.
  6. Перевірка транспортного засобу. Дає можливість перевірити VIN-код будь-якогоТЗ, зареєстрованою в Україні після 2013-го, і завантажити інформацію в PDF.

Чим корисний для водіїв електронний кабінет

Безкоштовна інформація:

  1. Хто власник автомобіля (ТЗ), це може бути фізособа і юрособа
  2. Остання операція з ТЗ (купівля, продаж, дарування)
  3. Дата і місце останньої реєстрації ТЗ
  4. Марка, модель, рік випуску
  5. Тип і призначення ТЗ
  6. Обсяг (потужність) двигуна
  7. Колір
  8. Тип палива
  9. Кількість місць, включаючи водія
  10. Маса порожнього ТЗ і його повна маса
  11. Останній номерний знак

Платна інформація:

  1. Кількість власників-фізосіб
  2. Кількість власників-юридичних осіб
  3. Обмеження по експлуатації ТЗ
  4. Проходження обов'язкового технічного контролю (для комерційного,пасажирського та спецтранспорту)
  5. Наявність у власника поліса автоцивілки
  6. Участь в ДТП (так чи ні)
  7. Кількість ДТП за участю даного ТЗ

Вартість послуги

  1. В електронному вигляді — 45 грн 68 коп.
  2. В паперовому вигляді — 60 грн 90 коп.

Джерело даних: сервіс-центр МВС, постанова КМУ №260 від 25.03.16 р.

Експерти: добре, але є над чим працювати

Як уточнили нам у Головному сервіс-центрі МВС, за час роботи сервісу (бувзапущений 21 грудня) створено понад 18,3 тис. ЕКВ. З них понад 16,6 тис. - фізособи і1663 - юрособи. Це небагато, оскільки в Україні зареєстровано близько 10 млн ТЗ.Автомобільні експерти позитивно оцінюють введення сервісу, але впевнені, що йогоможна зробити більш корисним для водіїв

"Цінним є інформація по обтяженням і штрафів — подивитися, чи немає чогось простроченого; інші послуги, які надаються онлайн, не є для водія критично важливими, тим більше що інформація доступна тільки з 2013 року, — аналізує експерт Влад Шляховий. — А ось реально важливі послуги, без яких неможливо законно управляти транспортом, за допомогою ЕКВ не надаються. Наприклад, не можна замовити посвідчення водія онлайн в разі його втрати або крадіжки, онлайн-зміну техпаспорта при установці газобалонного обладнання, немає послуги "замовлення довідки про ДТП", яку вимагають страхові компанії. За нею, як і раніше, потрібно їздити. Висновок: ЕКВ потребує розвитку. А саме: треба дати можливість власнику ТЗ за допомогою ЕКВ вказати кількість водіїв з прив'язкою до посвідчення – електронна довіреність, забезпечити купівлю-продаж автомобіля онлайн, де 90% операцій можна автоматизувати, а приїжджати тільки на експертизу ТЗ і за номерами".

Неповною вважає Шляховий інформацію про ДТП: те, що фіксація факту є, корисно, але незрозуміло, що це за ДТП, наскільки сильно в ній постраждала машина, не можна переглянути матеріали ДТП, зрозуміти, хто винен. Це можна виправити, зробивши прив'язку до реєстру судових рішень або до бази Моторного (транспортного) страхового бюро (МТСБУ). А водій Антон Сітало дивується, для чого зробили платною послугу з перевірки поліса "автоцивілки", адже ця інформація безкоштовно доступна на сайті МТСБУ. У Головному сервіс-центрі кажуть, що ЕКВ буде вдосконалюватися, зокрема постійно йде робота по наповненню реєстру ТЗ.

Від Тарнополя до Тернополя
Коментарі (1)
Павло Хмарний
13 січня 2019 р. 17:25
Ввійти неможливо. До сраки такий "сервіс".
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі