Розглянули 314 справ: суди надалі скасовують більшість штрафів від ТЦК
Про це розповіли в Опендатабот.
Ілюстраційне зображення. Фото: yug.today
Загалом за п’ять місяців суди розглянули 314 відповідних справ. Аналітики не зазначили точну кількість проваджень, в яких скасували штрафи, однак у серпні, коли загалом суди розглянули 30 проваджень, кількість тих, в яких скасували стягнення, сягала 90%.
З кожним місяцем, судячи зі статистики, подібних справ більшає: в червні їх було 10, у липні – 32, у серпні – 90, у вересні – 148, а від початку жовтня – вже 34.
Серед причин скасування стягнень називають недотримання ТЦК необхідних процедур, відсутність переконливих доказів порушень та бажання посадовців штрафувати людей за період, коли новий закон ще не працював.
До прикладу, у Києві суд скасував 17 тисяч гривень штрафу чоловіку, бо ТЦК намагався покарати того взагалі без доказів провини. У матеріалах справи не було навіть обставин і суті адмінпорушення, тобто не зазначено, що саме скоїв чоловік.
Нагадаємо, що для оновлення даних у ТЦК законотворці дали три місяці, а Міноборони офіційно не підтримало, щоб цей строк продовжили на 90 днів.
Ухвалений закон про мобілізацію спершу критикував за антиконституційні норми Уповноважений Верховної Ради з прав людини. За кілька годин після критичного зауваження він передумав й тепер каже, що документ “виглядає максимально демократично”. Замість Омбудсмана суперечливі норми критикували представники бізнесу та аспіранти.
Нині у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, що дозволить сплачувати військовозобов’язаним чоловікам, які не оновили дані в ТЦК та СП, штраф зі знижкою.