Рейтинг сімейних лікарів Тернополя: хто лідирує за кількість підписаних декларацій та чи є вільні
Журналісти «20 хвилин» проаналізували дані і розповідаємо, у кого найбільша кількість пацієнтів, а хто не має жодного.
У Тернополі є 25 державних та приватних установ, в яких можна отримати першу медичну допомогу. Зокрема, 11 комунальних, де працюють 101 сімейний лікар, а також 14 приватних, у яких надають послуги 26 сімейників.
Важливо! Деякі лікарі надають послуги як у державних, так і приватних закладах, мають ФОП. Тож дашборди НСЗУ показують їх у двох списках.
Скільки декларацій підписали
Станом на 10 січня 2025 року, у Тернополі є 169 305 активних декларацій пацієнтів із сімейними лікарями. Серед них – 95 311 жінок та 73 994 чоловіків. У відсотковому співвідношенні дивіться на графіці нижче.
Переважно декларації укладають жителі Тернополя, віком від 18 до 64 років. Детальніше за віковими категоріями дивіться на графіці нижче.
За правилами Національної служби здоров’я України, у сімейних лікарів є ліміт декларацій – 1 800, укладати більше не рекомендують. Однак рішення про те, щоб таки укласти більше має приймати керівник медзакладу.
ТОП-11 сімейних лікарів за кількістю декларацій
Понад 70 сімейних лікарів Тернополя вже мають максимальну кількість декларацій з пацієнтами і навіть перевищили її. На дашборді біля них є зелений знак «Набраний ліміт». Хто увійшов до рейтингу ТОП-11 за лімітом пацієнтів – дивіться нижче на графіці.
Зауважимо, що спочатку журналісти формували рейтинг з ТОП-10 сімейний лікарів, але два медпрацівники мають однакову кількість декларацій, тож ми помістили їх на один щабель.
Чи є вільні лікарі та як підписати декларацію
48 сімейних лікарів Тернополя мають вільні місця для пацієнтів, аби підписати з ними декларації. У декого залишилося від 1 до 10 вільних місць, а є й такі, що не набрали навіть половини. Також шість сімейних лікарів не мають жодної підписаної декларації.
Підписання декларації займає кілька хвилин, якщо немає черг, проблем зі світлом, системою чи інтернетом. Журналістка «20 хвилин» знає це з власного досвіду, адже у жовтні 2024 року довелося оновити документ із сімейним лікарем.
Також у Національній службі здоров’я України вчергове нагадують алгоритм, розписуємо покроково.
Крок 1: Оберіть медзаклад і лікаря, з яким хочете підписати декларацію. На деяких медзакладах є наліпки «Тут можна обрати свого лікаря».
Крок 2: Візьміть із собою паспорт, ідентифікаційний код і мобільний телефон. Для дитини до 14 років – свідоцтво про народження.
Крок 3: У реєстратурі медзакладу вам нададуть список лікарів та підкажуть, в який кабінет треба звернутися, аби офіційно оформити документ.
Крок 4: Працівники медзакладу введуть ваші дані в електронну систему. На ваш номер телефону надійде повідомлення з кодом, який треба продиктувати.
Крок 5: Вам роздрукують декларацію з електронної системи. Уважно перевірте, чи все вірно. Якщо так – підписуйте два екземпляри. Один залишаєте в лікарні, а інший забираєте додому.
Крок 6: Працівник медзакладу підтверджує вашу декларацію своїм електронним підписом і відправляє в систему.
Що стосується внутрішньо переміщених осіб, які знайшли прихисток у Тернополі, то для них алгоритм аналогічний. Зі слів завідувачки Амбулаторії загальної практики сімейної медицини №9 КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Ольги Сковронської, варто звернутись до поліклініки або амбулаторії, що розташована поряд з тимчасовим місцем проживання. Єдина умова – наявність у медзакладі договору з НСЗУ.