Прочани УПЦ МП попри заборону прийшли до Почаївської лаври на Тернопільщині
Про це повідомив кореспондент Суспільного.
Архімандрит Гавриїл повідомив, що цього року майже 20 000 прочан.
"Якщо порівнювати з минулим і позаминулим роком, то людей більше. А до війни приходили й по 30-40 тисяч людей", — сказав Гавриїл.
Архімандрит Гавриїл з прочанами. Суспільне Тернопіль
Люди йшли з Кам'янця-Подільського сім днів, розповіла учасниця ходи Ірина. Аби взяти участь в ході, жінка приїхала з Одеси. За її словами, прочани йдуть до Лаври, щоб помолитися перед Почаївською іконою Божої Матері за мир в Україні.
Цьогоріч, як і минулого року, хода йшла через Лановецьку громаду, оскільки в деяких населених пунктах області місцеві жителі не пропускали колону.
Приєдналася до хресної ходи Альона. Вперше до Почаєва жінка пішла в 2000 році, тоді була в 10 класі.
"І сьогодні, і всю дорогу, і вдома молюся за мир. За мирне співіснування всіх людей на планеті. Тому що ті жахи, які сьогодні відбуваються в нашій країні, ця кровопролитна війна, ні для кого не є переможною, ніхто в ній не виграє. Я вважаю, що всі в ній програли. Програли всі ті, хто привели це кровопролиття, втрату людей, душ і стрес для всіх людей України. Хресний хід для мене, перш за все, це відключитися від стресу, вийти з того енергетичного поля, тих новин про війну, померлих, загиблих захисників. Коли ти потрапляєш у коло безкінечної молитви, шестиденної в даному випадку, тільки тут відпочиваєш душею та мозком. Так, тіло втомлюється, але ця втома проходить", — розповіла прочанка.
Альона, учасниця хресної ходи. Суспільне Тернопіль
На запитання, чи були перешкоди під час ходи, Альона відповіла:
"Труднощів у дорозі в мене не було. Дякую нашій доблесній поліції та всім організаторам ходи за високий рівень організації. Перешкоди були в 2022 році. Тоді були нападки людей, які мають іншу думку, і тоді не було захисту зі сторони поліції. Я за професією юрист і дуже добре розумію, що таке дорога державного значення. І коли нас в 2022 році не пускали пройти дорогою, це було важко назвати правовим рішенням, закони не виконувалися. В 2022 році поліція просто спостерігала, нас тоді розвернули. А цього року, дякуючи організаторам, поліції, бачила людей у військовій формі, був порядок".
Як повідомила Суспільному речниця обласної військової адміністрації Надія Ящищак, минулого року Рада оборони Тернопільської ОВА прийняла рішення про заборону ходи. Це рішення дійсне і зараз.
За коментарем кореспонденти Суспільного звернулися до Головного управління Національної поліції в Тернопільській області.
"Учасників у хресній ході значно менше, ніж минулого року. Поліція забезпечує безпеку і правопорядок. Звернень про правопорушення наразі не надходило", — повідомив речник ГУНП в області Андрій Василик.