Про наркотики та “постанову в барі”: власник ресторану у Тернополі розповів про тиск з боку правоохоронців
Про події інформує видання ГезетаМісто.
“За словами працiвникiв полiцiї, цей заклад порушував норми роботи у час карантинних обмежень, не зупинила адмiнiстраторiв i вiйна”, – так написали на сторiнцi полiцiї Тернопiльщини 17 липня.
“За перiод карантину на нас було складено 60, може 70 протоколiв працiвниками полiцiї. Суд став на нашу сторону i всi цi протоколи були визнанi не дiйсними. Вiдповiдно, нашої вини немає в тому, що ми працювали”, – розповiдає Тарас Ковальчук.
Пiдприємець зiбрав представникiв ЗМI у своєму закладi, щоб пояснити своє бачення i навiть обурення дiями полiцiї.
Такий тиск на заклад правоохоронцi чинять уже два роки, каже пiдприємець. За останнi три мiсяцi все стало ще гiрше.
Працюють у комендантську годину
“Нiякого на сьогоднi рiшення суду про те, що ми щось незаконно робимо, в працiвникiв полiцiї немає. Але в нас такi рiшення суду вже є”, – зазначає пiдприємець.
Якщо брати нещодавнi подiї, то все почалося ще в березнi. Тодi в клуб прийшли правоохоронцi i попросили подивитися вiдео з камер.
“Нiбито хлопчина вiдпочивав у нас в закладi, потiм зранку його десь знайшли i вiн попав в реанiмацiю i треба виявити, чи був вiн в нас, чи не був. Ми показали камери ззовнi, що вiн ходить навколо примiщення нашого, показали напрямок, куди вiн пiшов. Нам здавалось, що все пройшло традицiйно. Десь через два тижнi знову приходять i просять показати камери. Я, кажу, вибачаюсь, але в нас камери 7-10 днiв, ми не можемо надати, фiзично вже немає. I 1 квiтня до нас приходять з обшуком”.
Тодi вилучили вiдеосервер. Тарас Ковальчук показав журналiстам ухвалу, де суддя чiтко вказує, що вилучене обладнання має бути повернене власнику.
16 червня ухвала набрала законної сили, а вилучене майно правоохоронцi так i не повернули, повiдомив пiдприємець.
Пiсля того до закладу ще раз приходили з обшуком щоб вилучити вiдеосервер. Нiби то через крадiжку. Але сервера у закладi не було (старий не повернули, новий не встановлювали). Цю ситуацiю зараз також розглядають у судi, зазначає Тарас Ковальчук.
“У позаминулi вихiднi (8-9 липня, – ред.), коли я поїхав у вiдрядження, виламавши дверi у заклад увiрвалися близько 12-15 працiвникiв полiцiї i людей у формi, якi без постанови, без нiчого, завдали тiлесних ушкоджень нашим працiвникам. Без дозволу увiрвалися до мене на подвiр’я. На мою думку, це було намагання тиску на моїх рiдних”.
11 липня правоохоронцi отримали постанову суду, яка дозволила проводити обшук. Його здiйснили у нiч з 15 на 16 липня. Саме ця подiя i була описана на офiцiйних ресурсах полiцiї Тернопiльщини.
“Близько 23.00 уриваються у наш заклад. Навiть на їхнiх вiдео, якi публiкує полiцiя, ви можете побачити, що заклад закритий i дверi виломуються.
Ми виконуємо рiшення Ради оборони областi. Пiсля 23.00 заклад i дверi закритi. Приватна територiя залишається закритою. Комендантську годину нiхто не порушує.
Увiрвавшись в заклад, перевищивши свої повноваження, вони кладуть всiх лицем на пiдлогу. Хоча у них немає ордеру на людей, є просто ордер на обшук”, – пояснює Тарас Ковальчук.
На мiсце подiї прибув адвокат пiдприємця, який був присутнiй пiд час обшуку i фiксував порушення.
Так, нiби то було звернення громадянина про те, що працiвники закладу продають наркотичнi речовини вiдвiдувачам. Але постає питання – чому персонал закладу не обшукували, як i, до прикладу, туалети, – не розумiє пiдприємець. Припускає, наркотичнi речовини могли пiдкинути.
До слова, вiдеофiксацiя у серединi примiщення не проводилась, адже ранiше у закладу вилучили вiдповiдне обладнання.
Вiдеосюжет про обшук, опублiкований на сторiнцi полiцiї.
“Уявiть готель. Люди перебувають в примiщеннi. Ви також будете заходити туда, витягувати їх на вулицю i потiм казати, що вони порушують комендантську годину?”.
Тарас Ковальчук наголошує, своєю роботою заклад законiв i норм воєнного часу – не порушує. Якщо ж полiцiя вважає iнакше, нехай доведе це у юридичному полi – вiдповiдними постановами, кримiнальними справами i, що найголовнiше, рiшеннями суду, яких наразi немає. А отже дiє презумпцiя невинуватостi.
Свої права пiдприємець i надалi вiдстоюватиме у судi, де спробує довести неправомiрнi дiї правоохоронних органiв.
Яка мета такого “тиску” закладу i власника – Тарас Ковальчук сказати не може. Тiльки наступне:
“Взагалi у нас в мiстi, я не знаю вiд кого це йде, щоб в мiстi нiчого не вiдбувалось. Щоб було максимально тихо. Фестиваль “Файне мiсто” на наступний тиждень проходить у Львовi. У Києвi щотижня проходять фестивалi i подiї. В iнших мiстах вiдбуваються якiсь заходи. У нас в мiстi не вiдбувається нiяких публiчних подiй. I, вiдповiдно, ця течiя i в працiвникiв полiцiї, щоб в мiстi нiчого не вiдбувалось. Давайте всiх заберемо на фронт, щоб лишилися тiльки… не знаю хто, напевно, пенсiонери, дiти та жiнки”, – пiдсумовує Тарас Ковальчук.
Зазначимо, вiдреагував на ситуацiю i т.в.о. начальника ГУ НП у областi Сергiй Зюбаненко. На своїй сторiнцi у фейсбуцi вiн написав, що миттєво реагуватиме на всi повiдомлення, щодо конфлiктiв мiж правоохоронцями i громадянами.
“Моя позицiя чiтка: якщо встановимо, що працiвник полiцiї порушив закон, – вiн вiдповiдатиме вiдповiдно до чинного законодавства.
У випадку, коли з’ясуємо, що так званi активiсти спецiально провокували чи перешкоджали працiвникам полiцiї пiд час виконання ними службових обов’язкiв, перекручували факти, iнформацiю, аби дискредитувати їхню роботу, то таких осiб неодмiнно притягнемо до адмiнiстративної або кримiнальної вiдповiдальностi”, – наголосив очiльник полiцiї.