Призначили нового в.о. ректора ТНПУ: що насправді відбувається у стінах університету
На зустрічі заступник Міністра освіти і науки України Михайло Винницький зачитав наказ Міністерства про покладення обов’язків ректора ТНПУ на Володимира Кравця, який до вчорашнього дня був радником ректора.
Варто зауважити, що ректором університету усе-таки залишається Богдан Буяк, який на сьогоднішній день перебуває на лікарняному. Нещодавній він звільнений рішенням 8 окружного апеляційного суду, але на даний момент справа перебуває на касаційному розгляді у Верховному суді України, який і має поставити крапку у даній справі.
Окрім цього, на зустрічі з трудовим колективом заступник Міністра освіти і науки України Михайло Винницький дав чітку відповідь на хвилююче для всіх запитання «чи буде об’єднання університетів у Тернополі»?
«На найближчі пів року не планується жодних змін стосовно тернопільських закладів. Але скажу правду: можуть бути зміни в майбутньому. Я вас дуже буду просити, як зрілий колектив, як люди відповідальні, як люди, які розуміють вартість академічної спільноти, як освітяни, які розуміють, що нам з вами потрібно модернізувати нашу систему вищої освіти… Для Тернополя (з такою кількістю населення) 4 університети – це не по-європейськи», –зазначив заступник.
Розуміємо, що військовий стан в Україні значно впливає на кількість вступників, адже число емігрантів зростає.
Також Михайло Винницький звернувся до колективу ТНПУ, щоб розглянули можливі варіанти майбутньої співпраці як між вишами, так і архітектурний вигляд університетів, що полегшить сприйняття того, що буде відбуватися через пів року.
Але не варто розсіювати паніку, а навпаки направити свою увагу та сили на реалізацію нових освітньо-наукових проєктів.
Нагадаємо, 27 років Володимир Кравець був діючим ректором ТНПУ, обраним за рішенням колективу та студентів. Він походить з Гусятина. У 1965 р. закінчив Кременецьку середню школу із золотою медаллю. У 1970 р. з відзнакою закінчив фізико-математичний факультет Тернопільського педінституту, з яким і пов’язав своє життя.
Протягом останніх 20 років Кравець присвячував свою наукову діяльність дошлюбній підготовці учнівської молоді, та реалізації гендерного підходу у вихованні. Володимир Кравець – відомий громадський діяч та лауреат безлічі нагород.
За інформацією 20 хвилин навесні 2024 року у педуніверситеті Тернополя призупинили викладання курсу про підготовку молоді до сімейного життя від Володимира Кравця. Зокрема, у презентації Володимира Кравця зазначалося, що «дівчата самі провокують зґвалтування», чоловіки та жінки «часто по-різному розуміють згоду на секс». Кілька слайдів були присвячені «жіночій» та «чоловічій» логіці. Зокрема, що «чоловіча» логіка – правильна, побудована на фактах, призначена для адекватної оцінки навколишнього світу й прийняття на основі цієї оцінки правильних рішень.