«Найбільша розкіш – це розкіш людського спілкування» ©

Найбільша спільнота Тернополя в соціальних мережах

Авторизація

Авторизуйтеся

"Подаруй надію" у Тернополі: батько та син мандрують світом, щоб перемогти хворобу

Батько та син з Закарпаття планують об’їхати весь світ, щоб відкрити в Україні реабілітаційний центр та привернути увагу суспільства до життя людей хворих на гемофілію. Днями вони зупинилися у Тернополі.

Двоє Андріїв Закутніх (батько та син) планують об’їхати 5 континентів та 95 000 кілометрів заради того, щоб в Україні з’явився реабілітаційний центр для дітей з різними формами інвалідності, зокрема синдомом Дауна, ДЦП та гемофілією, на яку й хворіє молодший Андрій. Наразі сім’я вже відвідала майже всі обласні центри України.

– Ми відвідали майже всі обласні центри на території України за виключенням Донецька, Луганська та Сімферополя. Загалом це понад 20 населених пунктів, – каже Андрій Закутній- молодший. – Після Тернополя ми вирушимо до Івано-Франківська, потім до нашого рідного Закарпаття.  Після цього нас чекають країни Європи, Північної та Південної Америки, Африки, Близького Сходу, Індія, Австралія та Індонезія.

За його словами, загалом ця подорож займе щонайменше 20 місяців.

Як розповів Андрій Закутній-старший, це вже їхній 5-й благодійний проєкт, проте найбільш глобальний.

– «Подаруй надію» – це ідея сина. Навколосвітній автопробіг. До цього були велопробіги. Перший ми розпочали ще 2016-му році, – розповідає Андрій Закутній-старший. – Наша мета – об’їхати довкола світу і привернути увагу до проблем людей з таким захворюванням як гемофілія і відкрити реабілітаційний центр. Тому що проблема реабілітації стоїть дуже гостро усьому світі,  а в Україні, це особливо болюче питання.

Окрім центру реабілітації в Закарпатті батько та син Закутні разом з громадськими активістами "ГемАльянсу" планують відкрити кабінет реабілітації у кожному обласному центрі.

– Коли ми їздили по регіонах,  постало питання про те, щоб у кожній області відкрити кабінет реабілітації для людей з такими захворюваннями. Їхати через усю Україну це як матеріально, так і фізично не дуже зручно для людей з інвалідністю, – каже Андрій Закутній-старший.

Як він зазначив, в Україні наразі немає медичного закладу, де хворі на гемофілію могли б пройти реабілітацію.

Про це каже й голова ГО «Асоціація гемофілії «Вітер надії»» у Тернополі Олександр Сундуков.

За його словами, у нашому місті хворі на гемофілію не можуть навіть зробити діагностику захворювання.

– Справа не лише в реабілітації. В нас дуже сильно кульгає також діагностика і зараз в Україні є два основних центри,  де можна було б провести діагностику на гемофілію, – каже Олександр Сундуков.

Як зазначив Андрій Закутній-старший, реабілітаційний центр планують відкрити вже найближчим часом.

– Ми зустріли людей, які запропонували нам будівлю у санаторній зоні на Закарпатті, де ми й створимо центр. Проте, там ще потрібно зробити реконструкцію, обладнати приміщення тощо, – каже пан Андрій. – Сподіваємося, що це буде найближчим часом.

джерело

Від Тарнополя до Тернополя
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі