«Найбільша розкіш – це розкіш людського спілкування» ©

Найбільша спільнота Тернополя в соціальних мережах

Авторизація

Авторизуйтеся

Ось кого не можна брати в хресні ні в якому разі. Знати б це раніше …

Хресні батьки — ангели на землі, які покликані допомогти маленькій людині почати духовне життя, які будуть захищати його від спокус.

Вибір хрещених впливає на майбутнє дитини, про це треба пам’ятати завжди, інформує Ukr.Media.

Кого не можна брати в хресні

Не можна брати в хресні матері дівчину віком до 14 років, хресні батьки — юнака молодше 15 років. Лише по досягненні цього віку можна займатися духовним вихованням.

Ченця і черницю ні в якому разі не можна брати в хресні. Не можна брати в хресні людей з психічними захворюваннями. Забороняється кликати в хресні чоловіка і жінку, які перебувають у шлюбі. Кумам церква забороняє одружуватися. Хрещеними не можуть бути батьки дитини.

Кого можна брати в хресні всупереч забобонам

У народі вважається, що не можна брати в хресні матері для дівчинки незаміжню жінку, а в хресні для хлопчика — неодруженого чоловіка. Віднесе щастя, все забере собі!

Звичайно ж, це безглузде марновірство. Ніяких християнських коренів воно не має. Ще одне марновірство — про вагітних жінок, яких не можна брати в хресні матері. Церква не забороняє цього! Єдиний момент, який може викликати хвилювання: чи буде зручно хрещеній матері вистояти все хрещення, чи вистачить у неї сил. Багато в чому це залежить від стану здоров’я та строку вагітності у жінки.

Що таке самовіддана любов, як усвідомити межі між добром і злом, що таке віра, совість, терпіння і милосердя: про все це повинні розповідати хрещенику духовні батьки при кожній зустрічі. Це головний подарунок!

Складно зрозуміти і прийняти таке твердження. У нас прийнято нести в будинок хрещеника гроші, іграшки, прийнято проводити з дитиною час бездіяльно. Це чудово, звичайно! Але багато хто забуває, що хресні батьки — насамперед духовні наставники.

Таїнство хрещення дитини проводиться один раз. Ні в якому разі перехрещувати дитину не можна, що б не трапилося!

Сподобалося? Поділіться з друзями!

Від Тарнополя до Тернополя
Коментарі (7)
Oksana K
05 грудня 2019 р. 20:40
Автор статі добре не вивчив це питання! Церква також забороняє брати за хресних батьків - людей, які живуть тільки в цивільному шлюбі (тобто не брали церковного), та розлучених людей.
Мар'яна Кораль
06 грудня 2019 р. 17:29
Я не можу зрозуміти чому розлучених неможна. Невідомож яка причина того що розвелися. Це не означає що людина погана і нічого не може навчити.
Люба Алексійчук
06 грудня 2019 р. 21:56
Незнаю де ви такого начиталися,що розлученим не можна брати участь в обряді хрещення це все забобони.А саме краще чого не знаїте то запитайте в свого священника.
Oksana K
07 грудня 2019 р. 23:38
Люба Алексійчук, це не забобони. Це погляд церкви. Тому що зрада церковній обітниці - це великий гріх!
Ірина Шевчук
07 грудня 2019 р. 06:46
УГЦ не забороняє розлученим чи тим, хто живе не в шлюбі, бути хрещеними батьками(знаю з власного досвіду)
Леся Бояр
07 грудня 2019 р. 15:32
Знаю два випадки: (один родинний) жінки були вагітні і в обох випадках вхрестивши дитину втратили своїх ненароджених. Збіг обставин чи забобони?...
Ольга Шастків
08 грудня 2019 р. 17:45
Леся Бояр, співчуваю звичайно. Але особисто мого синочка хрестила сестра чоловіка яка на той момент була вагітною на 6 міс., дякувати Богу, вона народила здорову дівчинку якій вже 3 місяці. Головне молитись Богу і по менше вірити в забобони. Щастя і здоров'я всім діткам і вашим і нашим і чужим👼👼👼
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі