«Найбільша розкіш – це розкіш людського спілкування» ©

Найбільша спільнота Тернополя в соціальних мережах

Авторизація

Авторизуйтеся

Охочі удочерити підкинуте немовля уже стоять у черзі

«Там дитина!» — вигукнула чергова акушерка, яка пішла на плач немовляти. Загорнута в коцик дівчинка лежала у «Вікні життя», що в пологовому будинку Тернопільської міської лікарні №2.

На дзвінок перед тим ніхто не натискав. Залишили дитину 4 лютого близько 23-ої години. Біля неї в згортку були суміш для годування і два підгузники. Кілька днів дівчинка перебувала в пологовому будинку, цього тижня її перевели до обласної дитячої лікарні, а потім — до дитячого будинку «Малятко». Нині їй виготовляють свідоцтво про народження, нададуть статус позбавленої батьківського піклування, пише Нова.

За вісім років існування «Вікна життя» там тричі залишали немовлят. Кілька років тому матір хотіла покласти у вікно дитину, але потрапила на очі перехожим, тому повернулася і забрала. Через такі обставини немовля залишилося в сім’ї. Торік навесні у «Вікно життя» підкинули дівчинку, яку назвали Марічкою Бандерою. Через кілька місяців дитину вдочерили. Звістка про підкинуту днями дівчинку викликала резонанс у Тернополі, тож багато хто нині її провідує, приносять одяг, речі першої необхідності. Є надія, що немовля, яке не прийняли рідні батьки, потрапить невдовзі в люблячу сім’ю.

Оскільки нещодавно було свято Оксани, то в пологовому кликали підкинуту дівчинку Оксанкою. Наразі невідомо, чи підтримають таку ідею щодо імені в службі у справах неповнолітніх та дітей Тернопільської міської ради. Над прізвищем дівчинки, як повідомили у службі, також ще думають.

— Дівчинка була одягнута в бодик, у підгузник, обгорнута коциком. Доношена, її вага — 3,400 кг, зріст — 52 см, пуповина перев’язана ниткою, — розповіла завідуюча відділенням неонатального догляду та лікування новонароджених пологового будинку Тернопільської комунальної міської лікарні №2 Наталя Бадюк. — Знайшли її у «Вікні життя» чергові акушерки. Почули плач дитини, не відразу збагнули, звідки він доноситься. Лікар-неонатолог Уляна Чорна оглянула немовля, медсестри помили, одягнули, нагодували. Дівчинка абсолютно здорова, гарно їсть, спить, спокійна.

Соціальний проєкт «Вікно життя» потрібен, адже мами, які опиняються в складних життєвих ситуаціях і не можуть впоратися з доглядом дитини, можуть анонімно залишити її в безпечному місці. Немовля відразу потрапляє в пологовий будинок, отримує належний догляд, медичне обстеження. Це краще, ніж залишити десь на вулиці чи біля чужих дверей. Проте прикро, що матері народжують вдома без нагляду лікарів, адже це величезний ризик як для них, так і для дітей. Ситуація може бути непередбачуваною.

Натомість жінка може народити в пологовому і тоді відмовитися. Інформація про це є конфіденційною. Тоді дитина отримає прізвище, по батькові, матиме своє коріння. Це краще, ніж віддати маля в невідомість. Бачимо нині чимало телепередач, коли діти в дорослому віці шукають біологічних матерів. Як би не було, але рідна кров має велике значення. До того ж мати, яка написала відмову від дитини, може згодом провідувати її в дитячому будинку.

А можливо, через якийсь час жінка оговтається від пологів, у неї зміняться обставини в сім’ї і захоче повернути свою кровинку. Якщо дитину до тієї пори не заберуть в іншу родину, то біологічна матір матиме повне право повернути її. Торік у нашому пологовому будинку не було випадків офіційних відмов, позаторік одна породілля написала відмову. Загалом раз на рік у нас залишають одну дитину.

Був такий випадок, що мама хотіла після пологів відмовитися від немовляти, бо жила без чоловіка, мала старшу дитину з інвалідністю. Наша юрист зважено і толерантно поспілкувалася з жінкою, порадила їй добре обдумати. Породілля пішла додому, а наступного дня прийшла і забрала маля. Минуло вже кілька років, дитина ходить до дитячого садка, мама — щаслива. Якось ця жінка навідалась до нашого відділення, дякувала за підтримку під час прийняття непростого рішення.

Матір, яка залишила днями немовля у «Вікні життя», має передбачену законом можливість протягом двох місяців повернути дитину, підтвердивши батьківство за аналізом ДНК і рішенням суду. Протягом цього часу дівчинку не зможуть удочерити інші особи, а вже далі її матимуть шанс взяти за рідну 15 сімей з Тернополя, які стоять у черзі на усиновлення.

Від Тарнополя до Тернополя
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі