«Найбільша розкіш – це розкіш людського спілкування» ©

Найбільша спільнота Тернополя в соціальних мережах

Авторизація

Авторизуйтеся

«Навчання тут зараз неможливе». Пожежа у Козівському ліцеї: що буде з учнями та вчителями

Вогнем у ліцеї знищені два класи на площі 120 м², серед них і комп’ютерний, та сама техніка. Постраждали й інші приміщення — навчання неможливе. Освітяни підраховують суму збитків, а поліція розслідує причини займання.

Про пожежу, яка, нагадаємо, трапилася у навчальному закладі у Козові 17 квітня о 04.18, повідомили рятувальники, пише 20 хвилин 

— Вогонь охопив приміщення одного з класів місцевого навчального закладу, — повідомили у головному управлінні ДСНС в області. — Для ліквідації пожежі  залучили 3 одиниці техніки та 12 бійців особового складу. Вогнем знищені приміщення класу на площі 120 м².

Поліцейські вже повідомили, що з’ясовують причину займання. За попередніми даними, ймовірна причина – коротке замикання електромережі.

Діти переходять на дистанційне навчання принаймні до 23 квітня, а далі, опитавши школярів, їхніх батьків та вчителів, вирішуватимуть, що робити, аби ліцеїсти закінчили навчальний рік. 

Початкової школи у ліцеї не було — тут навчалися діти 5-11 класів, всього 300 учнів. Зараз, після пожежі, перебування у ліцеї неможливе, запах гарі нестерпний. 

 

 

Поки вчитимуться дистанційно

 

Зранку 17 квітня у Козові відбулося засідання комісії з надзвичайних ситуацій, де ухвалили рішення перевести дітей на дистанційне навчання, повідомила «20 хвилин» начальниця департаменту освіти та науки ОВА Ольга Хома. 

Згодом відбулася і зустріч із працівниками закладу, на яку зійшовся весь колектив, розповіла начальниця відділу освіти, культури, молоді та спорту Козівської селищної ради Марія Іваніцька. 

 

— Сьогодні ми всі — погорільці, це наш біль, мої двоє дітей також навчалися у Козівському ліцеї ім. Герети, — розповіла Марія Іваніцька. — Весь колектив згуртувався. На щастя, ніхто не постраждав — і це головне. 

Пожежа вирувала у комп’ютерному класі, згоріли 11 комп’ютерів. Вони не були новими і надсучасними, але згодом, після оцінки збитків, вивчатимуть питання відновлення техніки.  

 

— Щодо подальшого навчання — поки що до середи, 23 квітня, перевели на дистанційне, досвід є, тому на якості надання освітніх послуг це не позначиться, — каже Марія Іваніцька. — Зранку також провели нараду зі всіма директорами опорних закладів громади, а їх є п’ять. Визначили напрямок подальших дій. Зараз вони мають вкотре перевірити стан протипожежної безпеки. Ми припускаємо, що до пожежі у ліцеї призвели перепади напруги, часті вимкнення електрики, тому проводка не витримала. Проте чекатимемо офіційних висновків експертів щодо причини займання. 

 

У сльозах просто обнялися

 

Будівля ліцею — триповерхова. Горіло на першому поверсі. Навчання у закладі зараз неможливе, тому опитають всіх учасників освітнього процесу і далі вирішуватимуть щодо форми та способу навчання на місяць, який залишився до закінчення навчального року. Чи це буде дистанційка, чи переведуть принаймні випускні класи навчатися у другу зміну до інших закладів — розглядатимуть усі можливі варіанти, лише би це було менш стресово для дітей. 

— На нараді з педколективом, повірте, — у сльозах просто обнялися, — каже Марія Іваніцька. — Ми чекаємо на підтримку і розуміння, а не на хейт. Ліцей має 30-річну історію, тут одні з найкращих випускників, зокрема, відомі освітяни, медики, громадські діячі, народні депутати. Сподіваємося, всі об’єднаються, аби допомогти рідному закладу. Сьогодні ми погорільці. Тут чорні обгорілі стіни… 

Після оцінки матеріальних збитків влада прийматиме рішення щодо виділення коштів, каже Марія Іваніцька. Цю ж інформацію підтвердив «20 хвилин» заступник селищного голови Козівської селищної ради Роман Солтис. 

 

Як допоможе влада

 

— Поки що попередньо домовилися, що будемо допомагати, аби відновили заклад, — каже Роман Солтис. — Наразі чекаємо на офіційні висновки щодо збитків. Роботи для відновлення багато — і проєктна документація, експертизи, і тендери. Два класи вигоріли вщент, пошкоджені коридор, стіни, вікна. Треба все відчистити й відмити від гарі. Там лише пройдеш – димом чути. 

У середу, 23 квітня, проведуть батьківські збори. Один з варіантів, який розглядає місцева влада, — навчання у другу зміну в інших закладах Козови. Така можливість є. Проте, якщо батьки і вчителі проголосують за дистанційне навчання — дослухаються до них. 

— Однозначно діти довчаться, отримають документи. Звичайно, є незручності, але суттєво діти не відчують їх на собі, — каже Роман Солтис. — А ми, влада, працюватимемо над збереженням самого ліцею. У планах було до 2027 року зробити його академічним ліцеєм — зробимо все можливе, аби цим шляхом і надалі йти. Підтримаємо, по мірі можливості, і фізично, і юридично, і фінансово. А як вийде – будемо бачити. Перевиконання бюджету маємо, якщо буде воля депутатів – будемо намагатися, щоб до 1 вересня все змогли довести до пуття. 

У цій гімназії, як дізналися журналісти, навчався народний депутат Андрій Богданець. Минулого року за його сприяння в ліцеї облаштували надійне і сучасне укриття. На базі ліцею також облаштували осередок Захисту України. Тому сам Бог приказав закладу жити, а влада докладе максимум зусиль, аби його відновити, каже Роман Солтис. 

 

Капремонту проводки не було 40 років

 

Директор ліцею Федір Куціль теж припускає, що причиною пожежі стало коротке замикання. Розмова із керівником була короткою, адже від 5 ранку він весь час у справах та владних кабінетах. Коли зателефонували журналісти, саме спілкувався з пожежним експертом.  

— Ми дотримувалися правил протипожежної безпеки, все було в порядку, — каже Федір Куціль. — Електрика була в більш-менш належному і справному стані, але капітального ремонту проводки не було вже років 40. Ймовірно, не витримала, — от і зайнялося. Ніхто не постраждав, немає загиблих і травмованих, — оце головне. 

Ми намагалися поцікавитися у нардепа Андрія Богданця, чи допомагатиме він рідному ліцею у відновленні. Проте за одним номером дзвінки переадресовувало на автовідповідач, на іншому дзвінки збивали. Якщо народний депутат надасть коментар, опублікуємо його. 

Від Тарнополя до Тернополя
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі