«Найбільша розкіш – це розкіш людського спілкування» ©

Найбільша спільнота Тернополя в соціальних мережах

Авторизація

Авторизуйтеся

На Тернопільщині обрали найкрасивішу .. козу (ФОТО)

У містечку Козова Тернопільської області 12 серпня відбувся фестиваль «КозаФест». Це вже третій такий фольклорний аграрно-мистецький фестиваль.

Головною дієвою особою свята була коза. Тварини дефілювали перед гостями, а супроводжували моделей їхні господарі.

Про це у ФБ пише Євген Кравс.

Парад кіз стартував від пам’ятника козі на центральній площі містечка. Рогата красуня зображена у натуральний розмір, із коралями і дзвіночком на шиї, із сережкою у вусі. Передньою ногою кумедна тваринка сперлася на камінь, на якому висічено гасло «КозаФесту»: «Там, де коза ходить, земля добре родить». Створили пам’ятник скульптор з Тернополя Дмитро Пилип’як і місцевий коваль Віталій Комонько. Вважають, що якщо потерти кованій козі роги, то це принесе удачу.

У конкурсі рогатих красунь на Тернопільщині цього річ взяло участь 12 учасників (заохочувальні усім місцева агрофірма виділила преміальні – 300 грн на козу “на сіно”). Всенародним голосуванням кращим визначили… козла на прізвисько «Бетмен» (власник Петро Іванович Стельмацук). Переможець, окрім морального задоволення отримав головний приз від спонсорів – 500 гривень.

За словами організатора «КозаФесту» Володимира Яреми, фестиваль запровадили, щоб популяризувати містечко Козова. На головній площі міста провели ярмарок-продаж творів народних умільців.

Кажуть, місцевий козячий сир та молоко – найсмачніші в україні. Свято вирішили присвятити козі. Адже назва містечка й навіть прізвища жителів свідчать про те, що цю тварину тут неабияк шанували.

Організатори з’ясували, що назви населених пунктів, які містять у собі згадку про козу, популярні і в Україні, і в Європі. Усіх мешканців таких сіл і містечок, хто забажає, запрошують на фестиваль на Тернопільщину до Козови, аде святовжк стало традиційним…. Господарі тварин ретельно готувалися – на святі їхні домашні улюблениці прикрашені яскравими стрічками, бантами та квітами…

Джерело: За Збручем

Від Тарнополя до Тернополя
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі