На Тернопільщині масово вбивають безпритульних собак
Тернопільські захисники тварин обурені жорстокістю вбивць собак та роблять всі можливі заходи, аби злочинці отримали належне покарання, пише сайт "Тернополяни".
— На жаль, тема жорстокого поводження з безпритульними тваринами є для нас доволі болючою. До того ж, наші заяви та скарги на випадки прояву жорстокості щодо беззахисних чотирилапих не реєструються. Лише факт вбивства 10 лютого двох безпритульних собак у Тернополі було зареєстровано та внесено до єдиного реєстру досудових розслідувань саме тому, що справа набула значного резонансу. Ми зробимо все для того, щоб це став перший прецедент, який матиме логічне завершення. Подібних випадків жорстокості в області є чимало. Зокрема, на Тернопільщині спостерігається значна кількість випадків масового отруєння собак, — поділилася засновниця БФ «Вірні друзі» Алла Ляпандра.
За словами захисниці тварин, попри всі старання волонтерів, безпритульних собак на Тернопільщині не стає менше. Стерилізацію в Дичкові проводять не в таких обсягах, як цього вимагають реалії. Волонтерам кожна операція над твариною обходиться від 700-800 гривень.
Жінка наголосила, що в Тернополі діє громадська організація «Вірні друзі», яка займається допомогою, зокрема порятунком хворих, поранених тварин, та шукає для них домівки. Пані Алла підмітила, що, у зв’язку із загостренням проблеми з бездомними тваринами, представники організації активно шукають кошти для створення в області притулку для тварин європейського рівня.
На закиди багатьох жителів області, що на Тернопільщині звернення людей з приводу завдання шкоди тваринам, не розглядаються, відповів начальник відділу адміністративної практики Управління патрульної поліції в області Руслан Хом’як. Чоловік зазначив, що поліція не залишає поза увагою кожне повідомлення громадян.
— Якщо нам надходить інформація про те, що щодо тварин вчинено певну шкоду, ми зобов’язані викликати на місце трапунку слідчо-оперативно групу. Працівники патрульної поліції на місці події повинні виконувати всі вказівки слідчого, проте не в нашій компетенції визначати ступінь вчинення злочину. Якщо жителі Тернопільщини через лінію 102 повідомляли про порушення щодо тварин, їхнє звернення не залишиться поза увагою. Люди також мають право отримати від поліцейських інформацію про те, яка посадова особа розглядала їхнє звернення, — наголосив Руслан Хом’як.
Начальник відділу адміністративної практики зазначив, що статистика жорстокого поводження з тваринами не ведеться. Натомість, за період діяльності патрульної поліції задокументовано 4 випадки неналежного утримання собак – коли їх вигулювали без повідка й намордника.