«Найбільша розкіш – це розкіш людського спілкування» ©

Найбільша спільнота Тернополя в соціальних мережах

Авторизація

Авторизуйтеся

Літня робота в Україні: де і скільки можна заробити за сезон?

Літо — це не тільки пора, коли можна більше подорожувати, а і можливість отримати додатковий заробіток на сезонній роботі.

Ринок праці функціонує за певними правилами і має свої сезонні коливання. Влітку у роботодавців з'являється необхідність закриття сезонних вакансій, а у претендентів є можливість попрацювати на сезонних роботах.

 ТСН.ua  з’ясовував, які вакансії пропонують працедавці та як оплачуються різні види сезонних робіт.

     Актуальні вакансії

     Зазвичай рекрутинг на літню роботу зазвичай відбувається у два етапи.

     Перший етап починається вже наприкінці зими і триває протягом весни. Головні переваги працевлаштування у цей період — можливість заздалегідь узгодити з працедавцем усі умови, знайти роботу на період після закінчення контракту або спланувати подальше працевлаштування, якщо це передбачає обрана посада.

     Водночас у "другу хвилю", яка починається приблизно з середини літа, шукачі заробітку також мають можливість знайти роботу у більшості "сезонних" галузей — гостинності, рітейлу, аграрному та будівельному секторах, організації з благоустрою та озеленення.

     Залишаються затребуваними у сезонній зайнятості працівники сфери продажів, де зазвичай висока плинність кадрів спостерігається протягом усього року.

     "До прикладу, популярними роботами у сезонному рітейлі є ті, які можна побачити у парку — це продавці води, солодкої вати, морозива, баристи тощо", — зазначає спеціалістка експертно-аналітичного центру HeadHunter Україна Катерина Криворученко.

     Традиційно сезонною зайнятістю вважається робота на будівництві, однак завдяки сучасним технологіям будівельники можуть продовжувати свою роботу навіть взимку. При цьому попит на будівельників влітку все ж залишається вищим, порівняно з іншими сезонами.

     Така ж ситуація спостерігається і в аграрному секторі, де працівники можуть продовжити роботу після закінчення сезону.

     Доволі високим попитом користуються вакансії збирачів плодів за кордоном. Рівень зарплат за аналогічну роботу в Україні нижчий — до прикладу, деякі роботодавці пропонують 5 грн. за кілограм зібраної полуниці. Водночас за таку ж роботу у Польщі можна отримати значно вищі прибутки — від 150 злотих на день.

 

     Зазначимо, що у сезонній роботі в Україні також є переваги — наприклад певні психологічні моменти, те, що робітнику не потрібно тривалий час відриватися від сім’ї тощо.

     Скільки можна заробити?

     Заробіток у періодичній зайнятості різниться залежно від сфери та пропозицій працедавця. Так, якщо, приміром, на сезонну роботу влаштовується повар зі ставкою 300-500 гривень на день, то при цьому часто роботодавець може за свій рахунок забезпечувати житло або харчування.

     За оцінками експертів, кухарям-універсалам в регіонах пропонують у середньому від 12 тис. грн., садівникам - від 6 500 грн., покоївкам - від 6 500 грн., рятувальникам - від 6 тис. грн., менеджерам прокату велосипедів - від 5 тис. грн., промоутерам - від 4 тис. грн.

     Сезонну зайнятість влітку пропонуються у всіх сферах — і державний сектор не є винятком. Так, до прикладу, "Укрпошта" розміщує оголошення про набір на сезонні вакансії операторів та кур’єрів з зарплатою від 6000 грн.

     Також в Україні у літній період існує велика можливість заробити гроші на відпочинку. Наприклад, продавець кукурудзи на пляжі може заробити 12 тисяч гривень/місяць, покоївка у готелі - 7 тисяч гривень/місяць, збирач урожаю - 10 тисяч гривень/місяць.

     Крім того, влітку працедавці часто пропонують стажування для студентів, які планують працевлаштуватися за спеціальністю. Так, якщо студент хоче отримати досвід або визначитися, чи хоче у подальшому працювати за спеціальністю, то вакансії у літній період — чудова нагода для напрацювання "плюсів" для резюме.

 Водночас, згідно з результатами запиту на сайті Rabota.ua, найбільш оплачуваними сезонними вакансіями все ж залишаються посади за кордоном. Так, деякі іноземні роботодавці пропонують оплату від 50 000 грн. за роботу покоївки, аніматора або різноробочого.

     Чого варто остерігатися?

     Зазвичай "мінусами" сезонної роботи вважають:

як правило, важка фізична праця;
мало часу на відпочинок через високої інтенсивності;
мінливість роботодавця;
ймовірність потрапити на шахраїв.
     Слід пам’ятати, що сезонний працівник так само має укладати договір і так само має право на всі соціальні гарантії працівника – лікарняні, відпустки та інше.

     Зазначимо, що перед тим, як укладати угоду про тимчасову роботу слід детально вивчити документ та впевнитися, що працедавець готовий належно забезпечити гарантії зі своєї сторони.

     Своєю чергою, роботодавці часто стикаються з проблемою великої плинності кадрів та намагаються вирішити цю проблему за допомогою рекрутингових агенцій.

     "Сезонна робота для низькокваліфікованих кадрів має низку нюансів — часто це ненормований робочий день, тимчасове оформлення", — розповіла у коментарі ТСН.ua рекрутер компанії Smart Solutions Тамара Теміндарова.

     Як зауважує спеціалістка, іноді працівники влаштовуються на роботу на 1-2 тижні для того, щоб працювати на такій же посаді за кордоном, тільки за більшу зарплату.

     "Іноді трапляється, що працівники втрачають мотивацію та відмовляються від роботи, подекуди навіть просто "зникають", — додала вона.

Від Тарнополя до Тернополя
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі