«Найбільша розкіш – це розкіш людського спілкування» ©

Найбільша спільнота Тернополя в соціальних мережах

Авторизація

Авторизуйтеся

Історія тернопільської дівчини-генія, чиї ідеї вразили вчених NASA

Їй 17 і вона має чим здивувати світову наукову спільноту. Надія Касянчук – юна тернополянка, яка у представляла Україну на олімпіаді геніїв у США та до зауважень якої дослухаються науковці NASA. Історія дівчинки-генія далі у сюжеті Т1 новини.

Вона – юна геній-науковець з Тернополя. Надії Касянчук 17 років, а дівчина вже об’їздила півсвіту представляючи Україну на різноманітних наукових конкурсах та конференціях. Нещодавно науковиця разом з іншими чотирма школярами з різних куточків України відстоювала честь нашої країни на олімпіаді геніїв у США. За два тижні Надія відвідала 4 великих міста Америки та поспілкувалася з найвпливовішими науковцями світу. Розповідає, запропоновані українськими школярами ідеї зацікавили та здивували вчених NASA.

- Були також науковці, які займаються відправкою досліджень у космос. Ми ділилися своїми ідеями. В нас був цікавий момент, коли нам показували їхній доробок і ми сказали « А чому ви зробили так а не інакше», а вони кажуть « Ого, а чому ми самі такого не придумали» Ми перший раз якось так побачили і в нас така ідея виникла. Вони ж сказали, що можуть навіть використати , – каже представниця України на олімпіаді геніїв у США Надія Касянчук.

Надія народилася і виросла в сім’ї викладачів – біолога та фізика. Тому до наукової атмосфери дівчинка звикала з дитинства. Мама пригадує, часто брала доньку із собою до університету, ще з самого народження. Тому не дивно, що коли виросла, Надія обрала ту ж сферу, працює у науковому середовищі

- У сім місяців я її принесла в педагогічний університет і вона ще була зовсім малесенькою. Тоді я робила дисертацію і не було куди подіти дитину, то вона лежала на столі і прямо вбирала цей дух науки в себе не з молоком матері, а з повітрям університету, – каже мама Надії Галина Фальфушинська.

Батьки Надії розповідають, ще з дитинства помітили здібності дівчинки. Коли доньці було 5 років, вона вже читала своїм одноліткам казки у дитячому садочку. Згодом дівчинка почала писати вірші. Зараз вона має декілька збірок авторської поезії.

- В 12 років випустили її авторську книжку поезій на день народження, адже вона давно почала вірші писати. Вона пробувала себе в математиці, але їй не дуже сподобалося. А потім мама приїхала з лабораторії у США і тоді Надя перейшла на біологію, – розповідає тато Надії Михайло Касянчук.

Цього року дівчина закінчила Тернопільську Українську гімназію імені Івана Франка із «золотою» медаллю. На випускному дівчина не була, адже в цей день Надя представляла Україну на міжнародному конкурсі закордоном. В майбутньому ж вона як і мама хоче стати біологом.

- Мені здається, що для мене і багатьох дітей мого віку дуже складно обрати, але поки зупинилися на молекулярній біотехнології. Це досить складна така спеціальність, але вона цікава, тому щось з того вийде, – каже Надія Касянчук.

Батьки Надії кажуть, такі успіхи доньки здивуванням для них не стали, адже вона старанно працювала впродовж багатьох років. До ЗНО дівчина майже не готувалася, адже мала гарну базу з попередніх років і склала тести на високі бали самостійно. Мама дівчинки зізнається, завжди знала, що її донька досягне високих успіхів у навчанні.

- Це була очікувана річ, адже я знаю по собі, що коли ти працюєш, то воно дасть результат, але якщо ти зорієнтований на цей позитивний результат. Не буває такого, що хтось несподівано виграє, адже це є наслідком тяжкої праці, – каже Галина Фальфушинська.

Не зупинятися на досягнутому. Рідні Надії впевнені, такі перемоги на міжнародних конкурсах є лише початком великої наукової діяльності дівчини. Адже попереду навчання у виші, цікаві дослідження і світле майбутнє, працювати над яким Надія почала ще з дитинства.

Джерело

Від Тарнополя до Тернополя
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі