«Найбільша розкіш – це розкіш людського спілкування» ©

Найбільша спільнота Тернополя в соціальних мережах

Авторизація

Авторизуйтеся

Історична подія у Зарваниці: повернення ризи втраченої чудотворної ікони Розп’яття Ісуса Христа. Відео

14 жовтня під час архієрейської Божественної літургії на храмове свято Покрови Пресвятої Богородиці в селі Зарваниця, відбулася велична історична подія.

В присутності архієпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського Василя Семенюка, до парафіяльного храму повернулася частина ризи чудотворної ікони Розп’яття Ісуса Христа, пише Погляд 

На ризі зображена колонада, півень і символи бичування Христа. На другій частині ризи, яка втрачена, була зображена драбина.

На почату 2018 року  мешканець Івано-Франківська прийшов до краєзнавчого музею і приніс фрагмент срібної ризи, який він знайшов у 1997 році на розвалинах старої хати у Зарваниці. Дивовижно, але знахідка виявилася частиною оригінального окладу, що обрамлював зниклу із Зарваниці в часи Другої світової ікону Розп’яття Спасителя, – пише  Укрінформ.

Автор образу Розп’яття та ризи – невідомий. Але ікона таки має свою історію. У 1728 році образ знайшов місцевий житель Зарваниці на ім’я Стефан.

«Два тижні перед Великоднем мешканець Зарваниці Стефан Долган, їдучи з Дарахова додому, знайшов у полі чорну шухляду, всередині якої був намальований на шовку образ Розп’ятого Ісуса Христа. Після перенесення образу до церкви мешканці Зарваниці стали свідками того, як із нього почали спливати прозорі краплі. Водночас, при образі почали відбуватися чудесні оздоровлення хворих», – розповідає мистецтвознавець та реставратор Івано-Франківського краєзнавчого музею Валерій Твердохліб.

Уже в 1742 році митрополит Київський та предстоятель Української Греко-Католицької Церкви Атанасій Шептицький призначив спеціальну комісію, яка записала свідчення Стефана та людей, які при образі повернули собі здоров’я. Тоді на знак церковного підтвердження образ Христа коронували та вмістили у спеціальному престолі.

Від Тарнополя до Тернополя
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі