«Найбільша розкіш – це розкіш людського спілкування» ©

Найбільша спільнота Тернополя в соціальних мережах

Авторизація

Авторизуйтеся

«Якщо б до армії призивали і дівчат, і хлопців, то дівчат в армії було би більше», – на Тернопільщині не хочуть служити

На Тернопільщині з 1 жовтня розпочнеться призов на строкову військову службу, проте охочих іти до армії з кожним сезоном в області істотно не більшає.

Причин небажання служити в армії у молоді Тернопільщини досить різні: хтось вважає, що служба — це згаяний рік життя; навички і знання, отримані до того в університеті, не будуть потрібні і втратяться; зміст військової освіти часто не відповідає очікуванням; страх перед потенційним фізичним і моральним насильством, пише ternopoliany.te.ua.

Навіть попри те, що деякі стереотипи, які пов’язані з військовою службою, керівництво призовної комісії намагається розвінчати, на Тернопільщині чимало молодиків ховаються від армії.

— Ми маємо підбирати на призов якісних людей і наші Збройні сили потребують не примусівки, а волевиявлення, патріотизму. Ми повинні розуміти, що якщо наша молодь не буде вчитися воювати у власній армії, то нас палками й батогами поженуть в іншу армію. На жаль, черг із молодих патріотів, які хотіли би захищати рідну землю, у нас немає. Якщо би в нас більшало число добровольців, Тернопільщина змогла би серед інших областей України показати гідний приклад того, як потрібно відстоювати честь та волю Батьківщини. А то в нас спершу на засідання громадських організацій приходять хлопці, а іншого разу дівчата. Поправді, якщо би на Тернопільщині до армії призивали однаково – як дівчат, так і хлопців, то дівчат в армії було би більше, адже вони – сумлінніші. Так склалося, що нам дедалі складніше забезпечити достатнє число людей до кожної черги набору в ті чи інші роди військ, — підмітив голова обласної призовної комісії, заступник голови Тернопільської ОДА Юрій Юрик.

Голова комісії наголосив, що молодь чомусь обирає пошуки кращої долі за кордоном або переховування замість служіння в армії чи походу до війська. Пан Юрій припускає, що негативні принципи збереглися серед чоловіків ще з часів підпілля у період другої світової війни.

Від Тарнополя до Тернополя
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі