Як виглядають лікарні у Німеччині
Дана стаття не має на меті образити нашу медицину чи применшити заслуги наших лікарів, багато з яких у сучасних реаліях просто роблять дива, враховуючи рівень оснащення та ряд інших факторів, які впливають на формування фінансування лікарень.
Отже, за приклад приводиться лікарня у місті Вісбаден, реанімаційне відділення:
1. При вході у кожну лікарню ми натикаємось на пристойний ресепшн, де сидять ввічливі адміністратори, які без закочування очей підкажуть потрібну інформацію, іноді навіть по декілька разів, якщо важко дається інформація. Через пару метрів стоїть дезинфікуючий апарат з антисептиком, де кожен відвідувач може очистити свої руки від бактерій.
2. На першому поверсі стоїть карта лікарні із вказівниками чи номерацією відділень. Зазвичай кожна лікарня оснащена шидкісними, просторими ліфтами, які за лічені секунди доставлять Вам на потрібний поверх.
3. Палати у лікарнях це окрема історія, у кожного пацієнта є сучасні апарати, які моніторять його і кожні 30 хвилин передають показники його стану на центральний монітор до чергового лікаря. У палаті поселяється максимум 2-3 чоловік в залежності від стану пацієнта. Біля кожного ліжка встановлена кнопка виклику чергового лікаря, а також біля кожного пацієнта знаходиться телевізор з навушниками та парсоналіне освітлення, щоб не заважати іншим.
Україні є до чого тягнутись і ми на правильному шляху, кожен житель Німеччини сплачує немалі податки та страхівку, щоб отримувати якісне обслуговування. Віримо, що у недалекому майбутньому медицина у нашій країні буде оцінена і достатньо фінансуватись, щоб кожнен українець почував себе людиною незалежно від свого фінансового статусу! З найкращими побажаннями, Катерина