Гриневич озвучила подробиці підвищення вчительської зарплати
Про це пише "Народна Правда" з посиланням на "Радіо Свобода".
Як заявила глава Міністерства освіти України Лілія Гриневич, на сьогоднішній день вчителя і вихователі дитячих садів не є низькооплачуваною категорією бюджетників. Вона нагадала, що на початку 2017 року їм була підвищена зарплата на 50%, а з 1 січня 2018 року – ще на 25%.
При цьому Гриневич не вважає, що такого підвищення досить для нормального способу життя співробітників освітньої сфери.
Тому в 2018 році планують провести ще одне підвищення зарплат вчителям і вихователям дитсадків через місцеві бюджети за рахунок центральної державної субвенції для вчителів та інших працівників.
Також міністр, коментуючи нововведення в школі, заявила, що новий закон “Про освіту” розширює вплив батьків на ситуацію в школі.
“Ми зобов’язали всі навчальні заклади разом з місцевими адміністраціями оприлюднити всі надходження – від місцевого бюджету, державного, від батьків, і на що це витрачено. Сьогодні у зв’язку з фінансовою децентралізацією значно більші гроші вкладаються на місцях в систему освіти, а й до батьків також звертаються за грошима. Батькам треба приймати усвідомлене рішення, підтримувати чи не підтримувати”, – зазначила Гриневич.
Міністр додала, що батьківські комітети, можливо, будуть називатися по-іншому, але вони будуть виконувати роль батьківського самоврядування.
“Закон говорить, що має бути батьківське самоврядування. Або це буде комітет, або це буде ще якийсь додаткова рада… Батьки, батьківське самоврядування, мають право визначитися, як вони будуть називатися – це одна справа, інша справа – батьки повинні з-поміж себе обрати людей, яким вони довіряють. Це не може бути затверджено педагогічною радою або трудовим колективом школи”, – підкреслила міністр.
Нагадаємо, на початку року Лілія Гриневич повідомляла, що середня зарплата шкільного вчителя у січні складе 7 600 гривень.
Також міністр освіти підписала наказ №1649, який скасовує у школах діяльність “батьківських комітетів”.
Нагадаємо, у 2018 році зарплату українцям будуть нараховувати по-новому. Але підвищення мінімальних соціальних виплат населенню де-факто не відчуватиметься через податки та зростання інфляції.