Дві стіни можуть не врятувати: росіяни запускають "шахеди" з термобаричним зарядом
РФ для атак по Україні почала активно застосовувати дрони типу Shahed-136 з термобаричною бойовою частиною, яка значно підвищує загрозу під час атаки на приміщення. Про це повідомляє Defence Express.
Йдеться про ТБ БЧ-50, про яку вперше стало відомо ще у квітні 2024 року. Однак нині ворог почав використовувати модифікацію більш масово.
Зазначається, що деталі про бойову частину ТБ БЧ-50 стали відомі завдяки зламу серверів російської компанії Алабуга у Татарстані, де здійснюється виробництво та модернізація цих дронів.
Термобарична бойова частина ТБ БЧ-50 важить 52,4 кг і має подвійний ефект: термобаричний та уламковий. Окрім сильного вибуху, що створює високотемпературну хвилю, вона містить 2306 уражаючих елементів у вигляді кульок діаметром 9 мм, що посилює її руйнівну силу.
У сучасних однотактових боєприпасах після активації ініціатора ударна хвиля викликає рух термобаричної суміші, яка вступає в реакцію з навколишнім повітрям і з самою собою. Це призводить до утворення так званої "вогняної хмари" з температурою від 2400 до 2600 градусів, яка розповсюджується по всій площі. Ударна ж хвиля, своєю чергою, здатна спричинити серйозні пошкодження органів, таких як легені, органи слуху та інші тканини.
У випадку підриву термобаричної бойової частини в житловому приміщенні захиститися від її дії набагато складніше. Вогняна хмара, що утворюється після вибуху, заповнить всю площу квартири, охоплюючи всі приміщення, і її висока температура та ударна хвиля можуть завдати смертельних пошкоджень.
При застосуванні осколково-фугасних боєприпасів існує шанс уникнути серйозних травм, якщо дотримуватися правила "двох стін".
Як пише видання, до відомого правила, що у разі відсутності можливості потрапити в укриття потрібно залишатися в приміщенні, яке відділене від вулиці хоча б двома стінами, можна додати ще одне важливе правило - зачиняти міжкімнатні двері. Це допоможе зменшити розповсюдження термобаричної суміші в приміщенні.