Дуже особливий священик із Заліщицького краю
Кир Володимир народився на Вінничині, але довший час проживав зі своїми рідними у селі Литячах, де закінчив Дорогичівську середню школу. Після закінчення підпільної семінарії, 27 травня 1982 року отримав ієрейські свячення, пише "TeNews".
Через усе своє життя ревно сповідує духовний пастир велику обітницю служіння Богові і Церкві. У часи підпілля о. Володимир Війтишин здійснював душпастирську діяльність у багатьох місцевостях Тернопільщини та Івано-Франківщини. Разом із декількома священиками, під проводом владики Павла Василика, підписав заяву про вихід УГКЦ з підпілля. Був членом делегації до Москви за легалізацію підпільної УГКЦ.
Після виходу УГКЦ з підпілля продовжив вивчати богослов’я: навчався в Івано-Франківському теологічно-катехитичному духовному інституті, відтак – у Люблінському католицькому університеті, де в 2002 році отримав ліцензіат з пасторальної теології. З 1990 року – парох і декан Тлумача, перебував на різних посадах у Коломийсько-Чернівецькій єпархії. А 12 липня 2011 року іменований та інтронізований на архієпископа і митрополита Івано-Франківського.
Цьогоріч архієпископ Кир Володимир здійснив відвідини рідних йому місць: побував на зустрічі зі своїми однокласниками – випускниками школи у Дорогичівці, а також молився разом із вірянами у товстенському храмі під час храмового свята на честь архістратига Михаїла.
- Свято за участю митрополита у нашому рідному Товстому справді було величним, - розповідає директор Заліщицької бібліотечної системи, заслужений працівник культури України Ольга Тракало. - На святій літургії архієпископу Володимиру співслужили студенти-семінаристи з Івано-Франківська, молились отець Ігор Леськів – парох церкви архістратига Михаїла, декан Товстенського деканату УГКЦ та отець Степан Війтишин, а також священики-парохи із Буряківки, Головчинців, Лисівців, Поділля, Солоного та отець Іван Сендзюк із Заліщиків. Архієпископ і митрополит Івано-Франківський Кир Володимир привітав священиків храму Ігоря Леськіва і Степана Війтишина із 25-ою річницею душпастирського служіння, бажаючи їм і надалі успіхів та плідної праці, яку вони звершують на духовній ниві у співпраці з Богом.
Не оминув своєю увагою Кир Володимир важливу дату в історії сьогодення – річницю Революції Гідності і закликав до спільної молитви до Господа за жаданий мир та Боже благословення для нашої Батьківщини. Велично звучав у спільному виконанні вірних гімн «Боже Великий, Єдиний». Кир Володимир уділив присутнім своє архієрейське благословення.